Europen 09 2022 Desktop

ALMANYA’DA MEZUNİYET COŞKUSU

Gündem 12 Eylül 2022 16:00
Videoyu Aç ALMANYA’DA MEZUNİYET COŞKUSU
A
a

Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Programları Mezuniyet Töreni, Almanya'nın Köln kentinde yapıldı. Açıköğretim Sistemi’nin 40. yılını ve Batı Avrupa Programları’nın 35. yılının da kutlandığı törende yeni mezunlar büyük coşku yaşadı.

KÖPRÜ OLUŞTURUYOR
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Konferans Salonu’nda düzenlenen tören coşku içinde gerçekleşti. Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, her yaştan ve her kesimden bireye zaman ve mekân sınırı olmadan nitelikli yükseköğretim hizmetleri sunmak, onların hayallerine ortak olabilmek misyonuyla kurulan Açıköğretim Sisteminin milyonlarca öğrencisi ve mezunu ile bu yıl 40. yaşını kutladığına dikkat çeken Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Dünyanın 39 ülkesinde faaliyet gösteren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, kurulduğu günden bugüne çağdaş eğitim teknolojilerini kullanarak yükseköğretim alanında milyonlarca insana sunduğu eğitim hizmetlerini hep güncel ve dinamik tutabilmeyi başarmış alanında lider bir öğretim kurumudur. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın yükseköğretim hayallerine ortak olan Üniversitemiz, bundan tam 36 yıl önce bu töreni düzenlediğimiz Köln’de başlayan yolculuğumuz bugün Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika, Avusturya, İsviçre başta olmak üzere bütün Batı Avrupa Ülkelerinde devam ediyor. 30 bini bulan öğrencimiz ve 10 bini aşan pırıl pırıl mezunlarımıza her dönem yenileri ekleniyor. Biz Devletimizden aldığımız güçle nerede bir Türk vatandaşı varsa orada olma misyonunu ilke edinmiş ve gururla ifade etmek isterim ki bunu büyük ölçüde başarabilmiş bir Üniversiteyiz. Sevgili öğrencilerimiz, şüphesiz ki bir ömür boyu dünyanın en büyük eğitim ailesinin fertleri olarak Anadolu Üniversitesi kimliğini daima gururla taşıyacak ve bizleri de gururlandıracaksınız.”

İLK GÜNKÜ HEYECANLA
Eğitimin en önem verdiği konulardan biri olduğuna dikkat çeken Türkiye Cumhuriyeti Köln Başkonsolosu Turhan Kaya, sözlerinin devamında şunları söyledi: “Avrupalıların, Türklerin geleceğini şekillendirecek en önemli faktör eğitimdir. Bugün burada bulunan mezunlarımızın bu özel çabalarını tebrik ediyorum. Almanya ile aramızda bir köprü kuran Anadolu Üniversitesine kendi adıma teşekkür ediyorum.” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat