Europen 09 2022 Desktop

ALTINDAKİ KRİZ FIRSAT OLABİLİR

Gündem 10 Mart 2023 14:02
Videoyu Aç ALTINDAKİ KRİZ FIRSAT OLABİLİR
A
a

Son günlerde düşüş gösteren altın ve döviz piyasası hakkında konuşan Eskişehirli kuyumcu Emre Öztürk, “Önümüzdeki haftalarda fiyatların bu seviyelerden biraz daha yukarıya tırmanması muhtemel duruyor” dedi.

Altın fiyatlarındaki düşüş sürerken uzmanlar bu durumun geçici olduğunu söylüyor. Piyasalardaki düşüşün bir alım fırsatı oluşturduğunu belirten kuyumcu esnafı, elindeki altını satmak isteyenleri ise bir süre beklemeleri konusunda uyardı. Altının önümüzdeki haftalardan itibaren yükseliş gösterme ihtimalinin yüksek olduğunu belirten kuyumcu Emre Öztürk, “Bu gerileme alım fırsatı doğuruyor çünkü yaz aylarına doğru altındaki yükseliş devam edecektir” dedi.

YAZA DOĞRU ARTAR
Kuyumcu Emre Öztürk, “Gram altında özellikle geçen hafta rakamlar biraz daha üst seviyelerdeydi. Altının ons fiyatı yaklaşık olarak bin 150 seviyelerine tırmanmıştı. Bu hafta TEB başkanının faiz arttırma gibi bir düşüncesi olduğunu belirtmesiyle beraber özellikle Türkiye'de gram altın bin 110 seviyelerine kadar geriledi. Bu gerileme alım fırsatı doğuruyor çünkü yaz aylarına doğru altındaki yükseliş devam edecektir. Müşterilerimize bu düşüşlerin bir alım fırsatı olduğunu söyleyebiliriz” dedi. İHA


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat