ALZHEIMERA DİKKAT ÇEKTİLER

Gündem 10 Eylül 2021 17:55
Videoyu Aç ALZHEIMERA DİKKAT ÇEKTİLER
A
a

Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen “Onlar Seni Unutmadan Sen Onları Hatırla” söyleşisi ile Alzheimer hastalığı ele alınmaya devam ediyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Tepebaşı Belediyesi, Alzheimer hastalığına karşı bilgilendirici etkinlikler gerçekleştirmeyi sürdürüyor. Bu kapsamda Alzheimer ile yaşam konusunda farklı disiplinden uzmanlar ve hasta yakınlarının katılımı ile “Onlar Seni Unutmadan Sen Onları Hatırla” başlıklı söyleşi, üçüncü bölümüyle vatandaşlar ile buluştu.
Online olarak düzenlenen söyleşide; moderatörler Eskişehir Alzheimer Derneği Başkanı Prof. Dr. Demet Özbabalık Adapınar ve Dr. Aslı Ünügür, konuk Av. Çiğdem Sülükoğlu ile “Alzheimer ile yaşam ve yasal yükümlülükler” konusunu tüm yönleriyle ele aldı. Programda; Alzheimer hastası vasilerinin yasal yükümlülükleri ve hakları ile vasisi olmayan hastalarla ilgili gerçekleştirilmesi gereken yasal işlemler konuşuldu. Ayrıca programda, hastaların hakları gibi birçok önemli konu da detaylı olarak ele alındı. Etkinlik Tepebaşı Belediyesi’nin, “tepebasibld” adlı Youtube kanalından izlenebilirken, Alzheimer konulu söyleşilerin her hafta perşembe günleri devam edeceği bildirildi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat