Europen 09 2022 Desktop

AMACIMIZ ÖĞRENCİLERE DESTEK OLMAK

Gündem 22 Eylül 2022 16:13
Videoyu Aç AMACIMIZ ÖĞRENCİLERE DESTEK OLMAK
A
a

Sivrihisar Eğitim Vakfı (SEV) Başkanı Bekir Kalır, vakıflarına bu yıl 95 öğrenci tarafından burs başvurusu yapıldığını belirterek, bursların 15 Ekim’de hesaplara yatırılacağını duyurdu.

1-15 Eylül tarihlerinde yapılan SEV burs başvuruları tamamlandı. Bu yıl 95 öğrencinin burs başvurusunda bulunduğunu söyleyen Kalır, burs alan öğrenci sayısının 130 civarında olacağını tahmin ettiklerini belirtti.
Bursların 15 Ekim’den sonra 9 ay, bir de Ramazan ayında bir adet olmak üzere toplam 10 ay hesaplarına yatırılacağını söyleyen Kalır, “Şu anda başvurular bitti. Bu yıl 95 kişi başvurdu. Geçen yıl 111 kişiye burs vermiştik. Mezunlarımız var, sanırım bu yıl 111’in üstüne çıkacak gibi gözüküyor. Geçen yıldan devam eden 50 öğrencimiz var. Bu yıl 130’a çıkacak gibi ön görüyorum” ifadelerini kullandı.Geçen yıl Sivrihisar Eğitim Vakfı Muzaffer Demir Anadolu Lisesi öğrencilerine burs vermeye başladıklarını hatırlatan Bekir Kalır, bu yıl kapsamı genişlettiklerini söyledi. Kalır, “Bu yıl İhsan Biçerli Anadolu Lisesi ve Fahri Keskin Fen Lisesi öğrencilerini de dahil ettik. Öğrencilerimizi liseden alıyoruz, üniversitede okutuyoruz ve yüksek lisansa devam edenlere yüksek lisans bursu da vereceğiz. Bu yıl ilk defa bir yüksek lisans öğrencimize de burs tahsis etmiş olacağız” dedi. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat