AMACIMIZ ORTAK SU POLİTİKASI

Gündem 31 Mart 2021 16:31
Videoyu Aç AMACIMIZ ORTAK SU POLİTİKASI
A
a

Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Yürütme Kurulu Üyeleri, Kadın Meclisi ve Mahalle Meclisi temsilcileriyle birlikte ESKİ Genel Müdürü Oğuzhan Özen’ e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Özen’e yeni görevinde başarılar dileyen Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru şunları söyledi :  “Belediyecilik tecrübenizi ESKİ Genel Müdürlüğü’ne de yansıtacağınızı düşünüyoruz,  su politikası siyaset üstü bir meseledir. Bu bilinçle Odunpazarı Kent Konseyi olarak  içilebilir su kaynaklarının korunması, su tasarrufu , sağlıklı su gibi  konularda yapılabilecek farkındalık çalışmaları ve su ile ilgili Eskişehir’imizin faydasına gerçekleştirilebilecek her faaliyette ESKİ ile işbiriliğine hiçbir ön koşul olmaksızın hazırız.” Kumru ayrıca Özen’e Alpu ilçesine yapılması planlanan termik santralin iptal edilmesi ile ilgili verilen mücadele sürecinde sarf ettiği değerli emekleri için teşekkür etti. 
ESKİ Genel Müdürü Oğuzhan Özen  de ziyaretçilere ESKİ’nin su politikaları ile ilgili projeleri ve ESKİ’nin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.  ESKİ olarak önceliklerinin Eskişehirlilere sağlıklı su içirmek olduğunu belirten Özen ,    bu konunun çözümünün ortak bir su politikasıyla olabileceğini , ESKİ, DSİ, Sulama Birliği ve kamu kurumlarının ortak su politikaları ile hareket ederek kalıcı çözümler üretilebileceğini söyledi. Amaçlarının ortak bir su politikası olduğunu vurgulayan Özen, bu konuda  Sivil Toplum Kuruluşları’nın da önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı. Eski Genel Müdür Oğuzhan Özen nazik ziyaretleri için Odunpazarı Kent Konseyi Başkan İsmail Kumru ve gönüllülerine teşekkür etti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat