Europen 09 2022 Desktop

ANADOLU’DA DAYANIŞMA

Gündem 7 Şubat 2023 14:00
Videoyu Aç ANADOLU’DA DAYANIŞMA
A
a

Eskişehir Anadolu Üniversitesi tarafından deprem bölgesindeki mağdur vatandaşlar için başlatılan yardım kampanyası hakkında konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Betül Demirci, “Personelimizin ve vatandaşımızın yardımlarını öğrenci merkezi fuaye alanında topluyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Anadolu Üniversitesi de deprem bölgesindeki mağdur vatandaşlara temel ihtiyaç malzemeleri gönderebilmek için yardım kampanyası başlattı. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal başkanlığında düzenlenen koordinasyon toplantısı ardından öğrenci merkezi fuaye alanında oluşturulan deprem yardım noktasında, üniversite personellerinin ve vatandaşların yardım malzemeleri toplandı. Dünden bu yana devam eden kampanya için binin üzerinde kişi malzeme getirdi. Sabah 8 ile akşam 8 arası yardımların kabul edildiği öğrenci merkezinde toplanan malzemeler, Eskişehir Valiliği ile yapılan koordinasyon sonucu deprem bölgesine gönderilecek.

FUAYE ALANINDA TOPLUYORUZ
Depremin ardından Rektör Prof. Dr. Fuat Erdal başkanlığında düzenlenen koordinasyon toplantısının ardından öğrenci merkezinde deprem yardım noktası oluşturulduğunu belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Betül Demirci, ”Anadolu Üniversitesi olarak bu depremzedelerimiz için neler yapabiliriz değerlendirdik. Öncelikle bir ayni yardım masası oluşturarak hem üniversite personelimizden hem de Eskişehir halkımızdan gelecek olan ayni yardımları valiliğimizin koordinasyonunda dün itibariyle toplamaya başladık. Şu an için bine yakın personelimizin ve vatandaşımızın yardımları öğrenci merkezi fuaye alanında oluşturduğumuz alana ulaşmış durumda. Tabii günlük olarak bu toplanan ayni yardımları yine valiliğimizin koordinasyonunda deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza ivedilikle ulaştırmaya çalışacağız” dedi. İHA


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat