ANADOLU’DAN BÜYÜK BAŞARI!

Gündem 3 Aralık 2021 15:56
Videoyu Aç ANADOLU’DAN BÜYÜK BAŞARI!
A
a

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) tarafından düzenlenen ve Gazetecilik, Radyo, Televizyon, Karikatür, Edebiyat, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Spor olmak üzere dokuz ayrı dalda dağıtılan Sedat Simavi Ödülleri’nin bu yıl ki sahipleri belli oldu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
TGC’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Seçici Kurul Sosyal Bilimler Ödülü’ne, Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Murat Burgaç’ın “Montrö Meydan Muharebesi: Bir Diplomasi Savaşı” adlı kitabını layık gördü.

ARŞİVLERLE AYDINLATILDI
Doç. Dr. Burgaç üç yıllık yoğun bir çalışmanın sonunda hazırladığı kitabında; bir meydan muharebesi şeklinde geçen Montrö Konferansı’nın ‘perde arkasını’, arşiv belgeleri ve dönemin gazeteleri üzerinden aydınlatmaya çalıştığını; Türklerin ‘masa başı’ savaşlarını kaybettiğine dair yaygın kanıyı Lozan'dan sonra bir kez daha yıkmayı, bu muharebeden zaferle çıkmayı nasıl ve hangi şartlar altında başarabildiği sorularına yanıt aradığını ifade etti. Doç. Dr. Murat Burgaç’ın bilimsel alana önemli katkılar sunan çalışmasıyla kazandığı ödülün kendilerini de gururlandırdığını ifade eden Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Doç.Dr. Burgaç’ı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.  HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir