ANADOLU PDRM’DEN PSİKOLOJİK YARDIM

Gündem 22 Şubat 2023 15:41
Videoyu Aç ANADOLU PDRM’DEN PSİKOLOJİK YARDIM
A
a

Anadolu Üniversitesi, büyük depremlerle sarsılan Kahramanmaraş ve çevre illerdeki vatandaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla başlattığı yardım seferberliğine psikolojik yardım hizmetlerini de ekledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bu kapsamda Anadolu Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi (PDRM) yüz yüze yardım hizmetini sürdürmenin yanı sıra uzaktan eğitim süresince çevrim içi psikolojik danışma hizmetlerini de gerçekleştirecek. Sunulacak bu hizmetlerde deprem bölgesinde yaşamakta olan Anadolu Üniversitesi öğrencilerine öncelik tanınacak.

ÇEVRİM İÇİ DESTEK
Anadolu Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi Müdürü Prof. Dr. Esra Ceyhan Anadolu Üniversitesi’nin sunduğu tüm imkanlardan yararlanarak deprem bölgesindeki öğrencilere psikolojik yardım verdiklerini ifade etti. PDRM Müdürü Prof. Dr. Ceyhan psikolojik danışma hizmetinin nasıl sağlanacağına ilişkin şunları söyledi: “Salgın döneminde başlattığımız çevrim içi psikolojik danışma hizmetini uzaktan eğitim kararının verilmesiyle yeniden başlattık. Bunun içinde PDRM’ye ait yeni bir yazılımdan yararlanacağız. Öğrencilerimiz bu yeni yazılım üzerinden hem çevrimiçi başvuruda bulunabilecek hem de çevrimiçi psikolojik danışma hizmetine bu yazılım yoluyla güvenli bir biçimde erişebilecektir.”
Depremden etkilenen öğrencilerin bağlantıda sorun yaşayabilme ihtimallerine ilişkin PDRM Müdürü Prof. Dr. Ceyhan konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Deprem bölgesinde yaşamakta olup psikolojik yardım için merkezimize çevrimiçi başvuruda bulunmak isteyen öğrencilerimiz bağlantıda sorun yaşayabiliyorlar. Bu öğrencilerimiz e-posta veya telefon gibi iletişim kanallarından bizlere erişim sağladıkları takdirde bu kanallar yoluyla da psikolojik yardım ve destek hizmeti vermeye çalışıyoruz. Bu zor günlerimizde öğrencilerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini isteriz. Hep birlikte bu zor günlerimizin üstesinden geleceğiz.” Çevrim içi psikolojik danışma hizmetinden yararlanmak ve ayrıntılı bilgi almak isteyen Anadolu Üniversitesi öğrencileri, anadolupdrm.anadolu.edu.tr adresini kullanabilir. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat