Europen 09 2022 Desktop

Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri Yargıtay’da staj yapacak

Gündem 16 Aralık 2022 17:50
Videoyu Aç Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri Yargıtay’da staj yapacak
A
a

Yargıtay Başkanlığı ile Anadolu Üniversitesi arasında önemli bir iş birliği protokolü imzalandı.

“Hukuk Fakültesi Staj, Hukuk Kliniği Çalışmaları ve Eğitim İş birliği Protokolü” imza töreni Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca ve Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Törende Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recai Dönmez de yer aldı.
Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerini kapsayan protokol ile öğrenciler Yargıtay’da staj yapacak. Bir ay sürecek staj, sömestr ve yaz tatili olmak üzere iki dönemde uygulanacak. Yargıtay Başkanlığı Genel Sekreterliği tarafından organize edilen staj programı isteğe bağlı olacak. Yargıtay Başkanlığının sınırlı sayıda üniversiteye tanımış olduğu bu imkân ile Hukuk Fakültesi öğrencileri derslerde gördükleri konuları somut bir şekilde pratiğe dökme fırsatı yakalamış olacaklar.
Bilindiği üzere Yargıtay, ülkemizin en geniş çerçeveli yargı kolu olan adli yargının en üstünde yer alan bir yüksek mahkemedir. Yargıtay yakın zamanlarda taşındığı görkemli bir yapı topluluğu içinde hizmet sunmaktadır. Etkileyici bir atmosfere sahip bu yapı topluluğunda bulunmanın hukuk öğrencilerinin motivasyonu bakımından da önemli bir katkı sunması bekleniyor. İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat