AÖF LABORATUVAR DERSLERİ AÇILDI

Gündem 12 Haziran 2022 16:47
Videoyu Aç AÖF LABORATUVAR DERSLERİ AÇILDI
A
a

Eskişehir Teknik Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü’nde Açıköğretim Fakültesi Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı Ön Lisans Programı 2021 -2022 Öğretim Yılı Laboratuvar Dersleri açılışı yapıldı.

BAŞARILI BİR PROGRAM
Açılışa, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Gürsoy Arslan, Prof. Dr. Alper Çabuk, Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Açıköğretim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. İbrahim Kaya öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Açıköğretim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. İbrahim Kaya, Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı Ön Lisans Programı’nın hem uzaktan eğitim boyutu hem de uygulama dersleri, laboratuvar ve atölye boyutları açsından Türkiye çapında çok önemli bir program olduğunu belirtti. Pandemi döneminde hem uzaktan hem de örgün olarak yürütülen eğitim öğretim süreçlerinin oldukça önem kazandığını da sözlerine ekleyen Prof. Dr. Kaya, “Eskişehir Teknik Üniversitesi Üst Yönetimi’ne çok teşekkür ediyoruz” dedi. 

“TÜRKİYE’DE TEK OLMA ÖZELLİĞİNE SAHİP”
ESTÜ Fizik Bölümü Başkanı ve Program Akademik Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Abidin Kılıç, “Program kapsamında deneylerin yapılacağı laboratuvarlar Türkiye’de tek olma özelliğine sahip. Enerji anlamında bu denli kompakt olan, günün çağdaş teknolojisiyle donatılmış, Anadolu Üniversitesi’nin geniş imkânlarının kullanıldığı, çok iyi laboratuvarlar. Dersleriniz kapsamında yürütülen laboratuvar çalışmalarınız sırasında siz değerli öğrencilerimize alanında uzman ve donanımlı Hocalarımız eşlik edecek. Kendilerinin bilgi ve birikimlerinden mümkün olduğunca yararlanmanızı öneririm” dedi.  Açılış konuşmalarının ardından tüm katılımcılar tarafından Fizik Bölümü Elektrik Laboratuvarları ziyaret edildi. İlgili öğretim üyeleri tarafından laboratuvarlar hakkında detaylı bilgi aktarımında bulunuldu. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat