Europen 09 2022 Desktop

ARIKÖY ARICILIK EĞİTİMLERİ BAŞVURULAR BAŞLIYOR

Gündem 16 Şubat 2023 15:42
Videoyu Aç ARIKÖY ARICILIK EĞİTİMLERİ BAŞVURULAR BAŞLIYOR
A
a

Odunpazarı Belediyesi’nin üniversiteler ve demokratik kitle örgütleri ile iş birliği yaparak hayata geçirdiği Arıköy Projesi’nde arıcılık eğitimleri devam ediyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Odunpazarı Belediyesi tarafından Akpınar Mahallesi’nde 35 dönümlük bir alan üzerine kurulan Arıköy’de, arıcılık için gerekli olan botanik bilgisinden, temel ve ileri düzey arıcılığa, kovan bilgisinden pazarlama stratejilerine kadar birçok konuda teorik ve pratik eğitim verilecek. Arıcılık eğitimine başvuru yapmak isteyen vatandaşların, Odunpazarı Belediyesi Ana Hizmet Binasında bulunan Kırsal Hizmetler Müdürlüğü bürosuna (Kapı No:8) şahsen başvuru yapması gerekiyor. 3 grupta gerçekleşecek teorik eğitimler toplam 30 saat sürecek. Teorik eğitimler, hafta içi 18:00 - 21:00 arasında yapılacak. Teorik eğitimler tamamlandıktan sonra uygulama eğitimleri (hava koşullarına bağlı olarak) 10 saat olarak yapılacak. Eğitimlerin yüzde 20’sinden fazlasına katılmayan kursiyerlere katılımcı belgesi verilmeyecek. 
Arıköy’de eğitim almak isteyen vatandaşlar, 20 Şubat Pazartesi Günü’nden itibaren Odunpazarı Belediyesi Hizmet Binası’nda bulunan Kırsal Hizmetler Müdürlüğü Bürosuna başvuruda bulunabilir. ‘Şahsen’ yapılması gereken başvurular için son başvuru tarihi 3 Mart 2023.  Arıköy ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, (0222) 234 01 80 ya da 213 30 30-2027 numaralı telefonları arayarak bilgi alabilir. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat