Europen 09 2022 Desktop

AROMATİK BİTKİLERİ İŞLEYEN TESİSLERE DESTEK

Gündem 18 Ocak 2023 15:20
Videoyu Aç AROMATİK BİTKİLERİ İŞLEYEN TESİSLERE DESTEK
A
a

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Tıbbi ve Aromatik Bitkileri İşleyen Tesislere yönelik hibe desteği duyurusu yaptı.

Müdürlükten yapılan açıklamada “Tıbbi ve aromatik bitkilerin işleyen tesislerin yapımı için konusuna göre Bakanlık kayıt sistemlerine kayıtlı kamudan bağımsız tüzel kişiler ile kamu görevlisi olmayan tüm gerçek kişiler başvuruda bulunabilirler” denildi.
Ayrıca, “Başvuru yapılacak yer başvuru sahiplerine ait olabileceği gibi 5 yıl süreyle kiralanarak proje uygulamak mümkün olmaktadır. B iş planı kapsamında değerlendirilen projelerin hibe esas tutarı 50.000 TL-1.000.000 TL arasındadır. Yapılacak yeni tesisler için 7 milyon TL’ye, kısmen yapılmış tesislerin tamamlanması için 5 milyon TL’ye, mevcut tesislerin kapasitelerinin artırılması veya teknolojilerinin yenilenerek modernizasyonu için 4 milyon TL’ye kadar proje hazırlanabilir. Üreticiler teknik destek ve ayrıntılı bilgi için İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü, İl Proje Yürütme Birimine başvurabilirler” ifadelerine yer verildi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat