ARTIK SESİMİZİ DUYUN

Gündem 12 Mart 2021 16:27
Videoyu Aç ARTIK SESİMİZİ DUYUN
A
a

Sağlık Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, “İlimizin dışında ikamet edip; sıcak temas kurdukları idarecilerin görüşlerini aktaran siyasilerimizin değil bir kez olsun bizim sözümüze kıymet verin.  Üzgünüz, yorgunuz, bitkiniz, derdimiz belli. Çözüm basit” dedi.  

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Sağlık Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle basın açıklaması yaptı. Başkan Köksal, gündeme yönelik açıklamalarda da bulundu. Dünyanın COVİD konusunda sınıfta kaldığını ifade eden Köksal, “18 yılda sağlıkta dönüşüm ile elde edilen yapısal kazanımların yanı sıra sağlık personelimizin donanımı, fedakârlığı ve ferasetiyle bu amansız mücadeleyi bir kahramanlık destanı olarak anlatıyoruz.  Devletin sağladığı sıcak koltuklardan karar veren İdarecilere değil bir kez olsun bizim sesimize kulak verin. İlimizin dışında ikamet edip; sıcak temas kurdukları idarecilerin görüşlerini aktaran siyasilerimizin değil bir kez olsun bizim sözümüze kıymet verin.  Üzgünüz, yorgunuz, bitkiniz, derdimiz belli. Çözüm basit” dedi.
 ADALETLİ ÖDEME
Tek kalemde adaletli bir ödeme istediklerini kaydeden Köksal,  “Popülist, Verilmiş gibi yapılan, hiç almadığımız döner sermayeden artık vazgeçelim. Hakça bölüşelim, huzurla çalışalım. Tek tip kadro istiyoruz; 4a 4b 4c 45A 4924 Süresiz Sözleşmeli Kurum Dışı Aile Sağlığı Çalışanı, Vekil Ebe-Hemşire ismini söylemekte zorlandığımız modellerden vazgeçilmesini istiyoruz. Sağlık personelimizin bilgileri kadar güçlü, Ürettikleri kadar zengin, Mutlulukları kadar huzurluyuz. Biliyoruz çok yoğunsunuz, biliyoruz her şey çok iyi her şey çok güzel diyen bir iç çemberi bir de illerdeki dış çemberi aşıp bize ulaşamıyorsunuz. Ama bu kez bu sesi duyun. 14 Mart 2021 bir milat olsun, bu defa bizle beraber olun, bu defa sağlık çalışanı ile beraber olun, bu defa sağlık çalışanının sesi olun, para değil itibar istiyoruz, fazlasını değil hakkımızı istiyoruz. Emsal meslek gruplarımız asker, öğretmen, polis, imam ne maaş alıyorsa onu talep ediyoruz” ifadelerini kullandı. HM  
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat