ARTIK YETER!..

Gündem 15 Nisan 2022 15:30
Videoyu Aç ARTIK YETER!..
A
a

Doktor Ersin Arslan’ın ölümün 10’uncu yıldönümü nedeniyle Eskişehir Bilecik Tabip Odası (EBTO) tarafından basın açıklaması yapıldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Varlığınız Sağlığımız Anıtı önünde yapılan basın açıklamasında konuşan EBTO Başkanı Muharrem Şenel, sağlıkta şiddetin sona erdirilmesi için acil önlemler alınması gerektiğini ifade etti.
“Sağlıkta şiddet, pandemide büyük özveri ile çalışan, her türlü riskle karşı karşıya gelen, yaşamını kaybeden hekimler ve sağlık çalışanlarına rağmen durmamıştır” diyen Şenel, “Sağlıkta şiddeti gösteren Beyaz Kod bildirim sayısı; 2020’de 11.942 iken; 2021 yılında sağlık kurumlarına başvuru sayılarındaki artışa da paralel şekilde sağlıkta şiddet artmış; Beyaz Kod bildirim sayısı 29.826’ya yükselmiştir” dedi.
Şenel, “Beyaz Kod verilerinin buz dağının görünen kısmı olduğunu belirtebiliriz; ancak sadece Beyaz Kod verileri bile 2021 yılında Türkiye’de, günde ortalama 80’den fazla sağlıkta şiddet vakasının yaşandığını göstermektedir. Bugüne kadar yaptığımız gibi bundan sonra da bu topraklarda iyi hekimlik yapabilmek için şiddetten uzak, güvenli çalışma koşulları, emeğimizin karşılığını alabildiğimiz şartların sağlanmasını istiyoruz. Şiddet öngörülebilir ve önlenebilir toplumsal bir sorundur. Hekimler, kendi yaşam hakları, sağlıklı çalışma koşulları için seslerini ve güçlerini birleştirecek ve şiddet sona erene kadar mücadeleye devam edecektir” diye konuştu.  HM


 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir