Europen 09 2022 Desktop

ARTIK ZAMAN KALMADI!

Gündem 31 Ocak 2023 18:06
Videoyu Aç ARTIK ZAMAN KALMADI!
A
a

Sözcü Gazetesi’nden Aytunç Erkin'e konuşan Yılmaz Büyükerşen, Kemal Kılıçdaroğlu'nun arkasında olduğunu belirterek Millet İttifakı'nın liderlerini Cumhurbaşkanı adayının açıklanması konusunda “Artık açıklanması lazım. Zaman kalmadı.” ifadelerini kullandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
ARTIK AÇIKLANMASI LAZIM 
Altılı masadan Millet İttifakı'na dönüşen 6 partinin ortak mutabakat metninin ardından sırada açıklayacakları cumhurbaşkanı adayı var. Sözcü gazetesi yazarı Aytunç Erkin'e konuşan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen büyükşehir belediye başkanları ile yapılan toplantıda adayın açıklanması gerektiğini  söylediğini ifade etti. Büyükerşen ile yaptığı görüşmelere kaleme alan Aytunç Erkin’in yazısında şu ifadeler yer aldı: “Ya adaylık konusu” dediğimde Yılmaz Hoca şu cümleyi kurdu: “İlk günkü gibi ketum. Altılı Masa yani Millet İttifakı ne karar verirse düşüncesinde.  Aday olup kazanırsa çok büyük hizmetler yapacağından eminiz.” Bir kez daha araya girme ihtiyacı hissettim ve “Biz bir açıklama yapalım. Adayımız Kılıçdaroğlu'dur diyelim” dediniz mi sorusunu yönelttim: “Ben o toplantıda adayın açıklanması gerektiğini söyledim. Artık açıklanması lazım. Zaman kalmadı! Düşünün kaç ay var…”

KILIÇDAROĞLU'NA DESTEK
Kemal Kılıçdaroğlu'na desteğini açık olarak dile getiren Yılmaz Büyükerşen “Kemal bey çok gayretli ve heyecanlı. Masayla ilgili çok büyük sorumluluk hissediyor. O sorumluluğun etkisi altında söyleyeceği her sözü ölçüyor, biçiyor. Kendisinin arkasında olduğumuzu 11 başkan olarak söyledik. Daha önce de söylemiştik.  Bizlerin yönettiği şehirlerin nüfuslarını toplarsan Türkiye nüfusunun yarıdan fazlasını teşkil ediyor.” dedi. 

ASIL SORUN MİLLETVEKİLİ PAYLAŞIMI
Milletvekili paylaşımlarının sorun yaratacağının altını çizen Yılmaz Büyükerşen şöyle konuştu: “Masa toplanacak, milletvekili paylaşımları söz konusu olacak. Ki asıl sorunlu dönem o dönemdir. Bürokrasi nasıl paylaşılacak? Çünkü iktidar, kılcal damarlara kadar adamlarını yerleştirdi. Bu bürokrasi çok bozuldu. Bildiğimiz cumhuriyetin ilk dönemlerindeki bürokrasi değil. Evet, çözülecek çok sorun var daha seçimlere gitmeden. Onun için, biz 11 büyükşehir belediye başkanının, artık partimizin ve altılı masanın kararı üzerine belirleyeceği çalışma yöntemleri konusunda hazırlıklı olması lazım. Strateji belirlememiz lazım, neler yapacağız?” HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat