Europen 09 2022 Desktop

ASAYİŞ SORUNU BARLAR SOKAĞINDA!

Gündem 23 Ocak 2023 16:16
Videoyu Aç ASAYİŞ SORUNU BARLAR SOKAĞINDA!
A
a

MHP İl Başkanı İsmail Candemir, Eskişehir’in güvenli şehirler listesinde gerilemesi hakkında konuştu Candemir, “Eskişehir’de çıkan asayiş problemlerinin yüzde 80’inin kaynağı Barlar Sokağı. Barlar Sokağı’nı yeniden gözden geçirmemiz gerekiyor” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
MHP İl Başkanı İsmail Candemir, ülke ve şehir gündemine dair açıklamalarda bulundu. Eskişehir’de yaşanan asayiş problemlerinin yüzde 80’inin Barlar Sokağı’ndan kaynaklandığını dile getiren Candemir, Barlar Sokağı’nın yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi. Candemir, şehirdeki güvenliği artırmak için parti olarak çalışmalarının olduğunu söyledi. Candemir, “Barlar Sokağı’nı yeniden gözden geçirmemiz gerekiyor. Çünkü Eskişehir’de çıkan asayiş problemlerinin yüzde 80’inin kaynağı Barlar Sokağı. Buranın kuruluş amacıyla şu anda geldiği nokta çok farklı. Orada 100’e yakın emniyet mensubu gün boyu görevli. Ama ne yazık ki şişede durduğu gibi durmadığı için istenmeyen olaylar yaşanıyor hem de Eskişehir hak etmediği halde. Güvenlik güçleri suçlamalara maruz kalıyorlar. Bu şehirde herkes istediği gibi yaşayabilir. Bunu da tabi kaybetmememiz gerekiyor” diye konuştu.

SAKİN KALMAMIZ GEREKİYOR
İsveç’te Türkiye büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim’in yakılması hakkında konuşan Candemir, bu tip olayların ülkemizi kışkırtmak amaçlı yapıldığını vurguladı. Candemir, “2023 seçimleri sadece Türkiye için değil dünya için de çok önemli. Bu seçim sürecinde bu tip olayların çok sık yaşanacağını biliyoruz. Bunlar zaten bildiğimiz şeyler. Biz Müslüman Türk milleti olarak hiçbir kutsal kitabı ne yakarız ne de kimsenin diniyle uğraşırız. Ne yazık ki bu tip şeyler bizim başımıza geliyor. Türkiye’yi ve orada yaşayan vatandaşları kışkırtmak için bunlar yapılıyor. Biliyoruz önümüzdeki günlerde de hem yurt içinde hem de yurtdışında bu tip kışkırtmalar olacak. Bu süreçte uyanık olmamız ve sakin kalmamız gerekiyor” dedi.  HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat