ASGARİ ÜCRET ŞİMDİDEN ERİDİ

Gündem 20 Aralık 2021 16:05
Videoyu Aç ASGARİ ÜCRET ŞİMDİDEN ERİDİ
A
a

Memleket Partisi Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer, ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
2022 bütçesinin TBMM’de Kabul edildiğini hatırlatan Gaye Usluer, “Haftalardır süren asgari ücret orta oyunu sona erdi. Asgari ücret 4250 TL olarak açıklandı. Asgari ücret tam yüzde 50 arttı.Seçim yaptırımı deyin, siyasi gösteri deyin. Ne derseniz deyin. Ancak açıklandığı an itibariyle asgari ücret yüksek kur karşısında erimeye başladı” dedi. 

“Çarşıdaki, pazardaki tüm ürünler dövize bağlı girdileri nedeniyle zamlandı” diyen Memleket Partisi Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer, “Ekmek kuyruklarının, yağ kuyruklarının konuşulduğu bir ülke olduk. Açıklandığı an itibariyle 225 avro olan asgari ücret AB ve OECD ülkelerinin çok altında. Tüm bunlar olurken Cumhurbaşkanı diyor ki asgari ücreti dolarla ölçmeyin. Soruyoruz, paranız pul olmuş, tüm girdileriniz dövize endeksli Asgari ücreti ne ile ölçelim? Asgari ücrete yüzde 50 artış yaptınız. Bu hafta torba yasa ile AGİ getirilecek. Soruyoruz, Diğer ücretli memur ve emekliler için ne yapacaksınız? AGİ asgari ücret kadar tüm ücret ve maaşlara uygulanmazsa bunun sonuçlarının sorumlusu siz olacaksınız. Yapmanız gereken belli de nasıl yapacaksınız?” ifadelerini kullandı. HM 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir