AŞIDA BÜYÜK BAŞARI GÖSTERDİK

Gündem 21 Aralık 2021 16:14
Videoyu Aç AŞIDA BÜYÜK BAŞARI GÖSTERDİK
A
a

Eskişehir OSB-Sağlık İl Müdürlüğü iş birliğinde Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde tüm dünyayı etkisi altına Covid-19 hastalığı, korunma yolları ve aşılama konusunda bilgilendirme semineri düzenlendi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleşen seminere,  Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Fatih Torlak, Okul Müdürü Rahmi Özyiğit, müdür yardımcıları ve öğrenciler katıldı. Gerçekleşen seminerde Covid-19 hastalığının belirtileri, korunma yöntemleri, aşılanmanın önemi ve hastalığın tespiti halinde uygulanması gereken adımlar hakkında öğrencilere bilgiler verildi.

EĞİTİMLERİ ÖNEMSİYORUZ
Seminerin açılışında konuşan Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, pandeminin etkisini gösterdiği günden bu yana Eskişehir OSB olarak Sağlık İl Müdürlüğü ile koordineli bir çalışma yürüttüklerini aktardı. Başkan Küpeli, geçtiğimiz yıl eğitimde yaşanan aksaklıkların yeniden yaşanmaması adına bu tür bilgilendirme seminerlerini çok önemsediklerini ifade ederek, “İçinde bulunduğumuz bu pandemi koşulları hepimizi derinden etkiliyor. Geçtiğimiz yıl öğrencilerimizden mahrum kaldık. İstiyoruz ki yeniden o günlere dönmeyelim. Bunun da şuan tek çaresi kurallara uymaktan geçiyor. Pandemi sürecinde nasıl davranmalıyız, toplum sağlığını nasıl korumalıyız? Bu konuda hepimizin bilgilerimizi güncellemeye, tazelemeye ihtiyacı var” dedi.

MÜCADELEMİZ SÜRECEK
Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge ise, Covid-19’un çıkış süreci, göstermiş olduğu semptomlar ve etkilerinden bahsetti. Covid-19’dan korunmak için önlerinde dört seçenek olduğunu ifade eden Bilge, “Covid-19 etkisini ilk gösterdiğinde önümüzde maske, mesafe ve hijyen diye üç seçenek vardı. Bu kurallar bizim çok önemli. Daha sonrasında aşılar gündemimize geldi. Aşılanmayı çok önemsiyoruz. Şuan Eskişehir birinci doz aşılanmada yüzde 90, ikinci doz aşılanmada yüzde 83’ün üzerinde. Bu önemli bir oran. Yakın zamanda ise 3. doz aşı çalışmalarına başlandı. Aşı bizim en önemli silahımız. Aranızda, ailenizde ve çevrenizde aşı olmayan varsa mutlaka aşı olmaya ikna edin” diye konuştu.  Daha sonra seminere geçildi. Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Fatih Torlak, Covid-19 hastalığının belirtileri, korunma yöntemleri, aşılanmanın önemi ve hastalığın tespiti halinde uygulanması gereken adımlar hakkında öğrencilere bilgiler verildi. Torlak’ın konuşmasının ardından soru-cevap bölümüne geçilirken, Başkan Küpeli, Prof. Dr. Uğur Bilge ve Uzm. Dr. Fatih Torlak’a desteklerin dolayı plaket takdim etti.  HM




 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir