Europen 09 2022 Desktop

ATA’MIZA SAYGI NÖBETİ

Gündem 10 Kasım 2022 15:17
Videoyu Aç ATA’MIZA SAYGI NÖBETİ
A
a

Odunpazarı Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete uğurlanışının 84. yıldönümü anmasını Ata’ya Saygı Nöbeti ile başlattı.

Gençler, Ceren Özdemir Adalar Gençlik Merkezi’nin çağrısı ile Gökmeydanı Mahallesi’nde bulunan Cumhuriyet Parkında bir araya geldi. 9 Kasım saat 21.05’te başlayan Ata’ya Saygı Nöbeti, 10 Kasım saat 09.05’e kadar sürdü. Yaklaşık 300 genç, Cumhuriyet Parkı’nda bulunan Atatürk Heykeli’nin önünde 12 saat nöbet tuttu. Meşalelerin yakıldığı Ata’ya Saygı Nöbeti’nde gençler, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini okudu. 
Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenen anma töreninde Odunpazarı Belediye Meclis Üyeleri, başkan yardımcıları, daire müdürleri ve personel yer aldı. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ise aynı saatte Vilayet Meydanındaki Atatürk’ü anma programına katıldı. Park içinde bulunan Atatürk Heykeli önünde bir araya gelen personel, saat 09.05’te sirenler eşliğinde Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulundu. Saygı duruşunun ardından belediye personeli, hep birlikte İstiklal Marşı’nı okudu. Anma töreninde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın sonrasında Odunpazarı Belediyesi Başkan Vekili Evren Olcay, günün anlam ve önemi ile ilgili bir konuşma yaparak “Ulu Önderimizi unutmayacağız” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat