Europen 09 2022 Desktop

ATA TOHUMU DAĞITILDI

Gündem 20 Kasım 2022 17:33
Videoyu Aç ATA TOHUMU DAĞITILDI
A
a

Atatürkçü Düşünce Derneği, Turuncu Doğal Yaşam Bahçesi, Birlik ve Dayanışma Bahçeleri iş birliğinde ATA tohumu dağıtma etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlik sonunda çok sayıda vatandaşa ücretsiz tohum dağıldı.

 ‘EN ÖNEMLİ ADIMLAR ATILDI’
ATA tohumu dağıtma etkinliğinde ADD Şube Başkanı Cihan Taşar konuşma yaptı.  ATA tohumunun günümüzde çok önemli bir değer olduğuna vurgu yapan Taşar, Emperyalizmin ülkelerin birliğiyle bütünlüğüyle ekonomisiyle sağlığıyla eğitimiyle uğraştığı gibi tükettiği yiyecek ve içecekle de uğraştığına dikkat çekti. Emperyalizmin ülkenin tarım politikasını kuşatma altına aldığını savunan Taşar, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş sürecinde en önemli konulardan birisi de tohumculuk olmuştur. Bu doğrultuda 13 Aralık 1925 tarihinde Eskişehir’de tohum ıslah istasyonu kurulmuştur. Kamuda Cumhuriyet dönemiyle birlikte tohum ıslahı ve üretiminde önemli adımlar atılmıştır. ADD olarak, Ülkemizin yeniden kurtuluşu ve ileriye adım atabilmesi için en büyük hedefimiz, Atatürk Cumhuriyeti’ni tekrar inşa edebilmektir” şeklinde konuştu. Yeniden varoluş için ülke olarak toprağa, çevreye, tohuma sahip çıkılması gerektiğinin altını çizen Taşar, bu etkinliğe öneri sunan Turuncu Doğal Yaşam Bahçesi sahibi Rıza Demiralay’a teşekkür etti.

‘ATA TOHUMUNA SAHİP ÇIKALIM’
Atatürkçü Düşünce Derneği ile yaptığı iş birliğinin kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Turuncu Doğal Yaşam Bahçesi Sahibi Rıza Demiralay, “ ATA tohumu özgürlüktür, ATA tohumu sağlıktır, Birlik ve Dayanışma Bahçeleri, şartlar ne olursa olsun, bu tohumları üretip Anadolu’nun her kösesine gönderecek. 300 paket tohumu burada dağıtacağız. Bundan sonra 2 tane daha tohum dağıtımı etkinliğimiz olacak, tohumlarımızı dağıtmaya devam edeceğiz. ATA tohumuna sahip çıkalım” dedi. Etkinlik katılımcılara ATA tohumlarının dağıtılmasıyla sona erdi. Etkinliğe katılan çok sayıda vatandaş, tohumlardan alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat