Europen 09 2022 Desktop

ATATÜRK SEVDİĞİ ŞARKILARLA ANILDI

Gündem 13 Kasım 2022 15:56
Videoyu Aç ATATÜRK SEVDİĞİ ŞARKILARLA ANILDI
A
a

Odunpazarı Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete uğurlanışının 84. yıldönümünde anmak için bir dizi etkinlik düzenledi. Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar Konserine Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un yanı sıra çok sayıda Eskişehirli katıldı.

O’NA BORCUMUZU ÖDEMEK ZORUNDAYIZ!
İzleyicilerin göz yaşlarını tutamadığı konser, dinleyicilerden tam not aldı. Gecenin sonunda sahneye çıkan Başkan Kurt, Sunuculuk Atölyesi Eğitmeni Serpil Vurucu ve atölye katılımcıları ile Ergün Elibaş’ı tebrik ederek, programda emeği geçen herkese teşekkür etti. Atatürk’ün çok büyük bir dünya lideri olduğunu vurgulayan Başkan Kurt, Atatürk’ün sadece Türkiye’de değil tüm dünya tarafından anıldığını söyledi. Başkan Kurt, “Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, en büyük kahramanıdır. Atatürk; düşün adamı, asker, yönetici, siyasetçi ve yüz yıl önceki ön görüleri bugün bile doğru çıkan, hayatta en doğru yol gösterici bilimdir diyen bir kişilik ve şahsiyet. O’na borcumuzu ödemek zorundayız. Türk gençleri ve Türk halkı olarak Cumhuriyetin 99’uncu yılında karamsar bir ülke olma durumundan çıkmak zorundayız” dedi.
Başkan Kurt, “Aydınlık bir Türkiye’yi en kısa sürede gerçekleştireceğiz. Son 20 yıllık karanlık ve olumsuzluk, bizi karamsarlığa itmesin. Önümüzdeki yıl, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılı. Bu 100’üncü yılı öyle böyle geçirdik, ama ikinci 100’üncü yılını temel insan haklarına dayalı, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olarak; ilelebet yaşatmak hepimizin boynunun borcudur. Atatürk’ün ülkemizi emanet ettiği gençler bunlar. Hem sanatçı hem bilim insanı olarak yeni 100 yılı hep birlikte şekillendirelim. Hep birlikte güçlü bir mücadeleye hazır olalım. Atatürk’ün adını silmek isteyenlere inat, hep birlikte bu mücadeleyi en güçlü noktaya getirmek gerekir” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat