Europen 09 2022 Desktop

ATIK PİL TOPLAMA YARIŞMASI SONUÇLANDI

Gündem 20 Ekim 2022 15:32
Videoyu Aç ATIK PİL TOPLAMA YARIŞMASI SONUÇLANDI
A
a

Odunpazarı Belediyesi tarafından atık pillerin toplanarak çevreye zararlarının azaltılması, temiz ve yaşanabilir bir çevre oluşturulması için başlatılan ve artık geleneksel hale gelen Ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyası'nda kazananlar belli oldu.

Odunpazarı Belediyesi’nin Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ile ortaklaşa olarak düzenlediği Atık Pil Toplama Yarışması’na 69 okul katıldı. Atık Pil Toplama Yarışması’nda Şehit Yunus Baykal Ortaokulu, İsmet İnönü İlkokulu, Zehra Sarar Anaokulu, Plevne Özel İdare Ortaokulu, Osmangazi İlkokulu ve Yunusemre İlkokulu dereceye giren okullar oldu. 

BİN 835 KG ATIK PİL TOPLANDI
Odunpazarı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Yetkilileri, Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması’nda dereceye giren okulları ziyaret ederek okullara ödüllerini verdi. “Ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyası” kapsamında Odunpazarı Bölgesi’nde faaliyet gösteren toplam 69 okuldan 1.835 kilogram atık pil toplandı. Toplanan bu atık piller, geri kazanımı veya bertarafı için lisanslı tesise gönderildi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat