Europen 09 2022 Desktop

Az hata yapanın kazanacağı maç olacak

Spor 10 Kasım 2022 20:05
Videoyu Aç Az hata yapanın kazanacağı maç olacak
A
a

Eskişehirspor Teknik Direktörü Emre Özbayer ve Kaleci Antrenörü Engin Yıldız, düzenlenen kahvaltıda Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Eskişehir Şubesi üyeleri ile bir araya geldi.

Pazar günü oynanacak Ağrı maçına değinen Özbayer, “Rakip iyi bir takım. Az hata yapanın kazanacağı bir maç olarak görüyorum. Bizde kazanmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.
 
Başlangıç olacak
Davetlerini kırmayan Özbayer ve Yıldız’a teşekkür eden TSYD Şube Başkanı Sadi Seda, iki teknik adama Eskişehirspor kariyerinde başarılar diledi. Daha sonra söz alan Özbayer, “Eskişehir’in evlatları olarak Eskişehirspor’u layık olduğu yere getirmek için mücadele ediyoruz. Sizlerin ve camianın desteği, genç oyuncu grubuna destek olunduğunu hissettirebilmemiz eşik atlamamızın bir başlangıcı olacak” şeklinde konuştu.
 
Amasya maçı sıkıntıya soktu
Özbayer, “Yukarıya doğru bir ivme vardı. Takımı belli noktalarda bir yere kadar getirmiştik. Amasyaspor maçı bizleri sıkıntıya sokan maç oldu. Bizden önce takım 5 maçta 14 gol yemişti. Bizim dönemimizde 5 gol atıp 6 gol yemiştik. 4-0’lık Amasyaspor maçı istatistik olarak da sıkıntıya soktu. Biz bu maçı kesinlikle iş kazası olarak görüyoruz. Oyun olarak ezilmesek de skor bize yakışmadı. Bunun önüne geçmek bizim elimizde. Oyuncularımıza eksiklerimizi anlatıyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Ağrı da iyi bir takım
“Şimdi önümüzde Ağrı maçı var” diyen Özbayer, “Ağrı iyi bir takım. 17 puanları var ve Play-Off’u kovalıyorlar. İyi bir oyuncu grupları var ama bizim oyuncu grubumuz da iyi bir oyuncu grubu. Biz genç ama potansiyelinin ucu açık bir ekibiz. Çok daha iyisini yapabilecek kapasitemiz var. Bunu sahaya yansıtmak için gayret ediyoruz. Takımımızın yaş ortalaması 19-20. Kelkit maçını 18 yaşındaki futbolcumuzun attığı golle yendik. Bu oyuncu grubunun üzerine koyabileceğine inanıyoruz. Skorlar da bizi desteklediği zaman yeniden bu büyük camiayı hak ettiği yere getirmek için bir adım atmış olacağız” dedi.
 
Amasya maçını bir kenara bırakıyoruz
Taraftara da değinen Özbayer, “Taraftarımız geçen Amasya maçından sonra bütün Türkiye’nin gündemindeydi. Hak etmediği bir konumda bulunan bir kulübüz. Köklü bir camiayız. Yomraspor maçında taraftar, futbolcu ve camianın bütünleşmesi bizim için itici bir güç. Şöyle bir handikap var. Stadyumumuzun büyüklüğü, zeminin yapısı, taraftarımızın büyüklüğü rakip takımları da ekstra motive ediyor. Coşkulu taraftarımızın desteğiyle Ağrıspor maçını da kazandığımız takdirde önümüzün açık olduğunu düşünüyorum. Amasya’da berabere kalmış olsaydık biraz farklı düşünebilirdik. Bizim amacımız gemiyi limana sağ salim yanaştırmak. Bu da olacak. Amasya maçını bir kenara bırakıyoruz. Yomraspor maçının bir devamı gibi bakıyoruz” dedi.
 
Elimizdeki oyuncularla devam edeceğiz 
Teknik Patron ligi de değerlendirerek, “Ligin sonuna kadar böyle çekişmeli gideceğini düşünüyorum. Bizim şöyle bir handikabımız tabii ki var. Transfer tahtası kapalı olduğu için elimizdeki oyuncu grubuyla devam edeceğiz. Biz bundan yana bir sıkıntı duymuyoruz. Rakipler takviye yapabilir. Liglerin ikinci yarıları daha zor geçer. Bulunduğumuz grupta birçok il takımı var. Bu kısım bizi belki zorlayabilir ama biz camiamızın ve kulübümüzün büyüklüğüne inanıyoruz. Bu işin üstesinden bu oyuncu grubu ile geleceğimize inanıyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Rakip iyi bir takım
Pazar günü saat 14.00’te oynanacak Ağrı 1970 maçına da parantez açan Özbayer, “Ciddi bir rakiple karşılaşacağız. 17 puanları var. Fiziksel olarak da iyiler. Basan, koşan diri bir takım. Bizde gençliğimiz ve coşkumuzla, evimizde oynamamızın avantajıyla karşılık vermeye çalışacağız. Taktik olarak da istediğimiz oyunu sahaya yansıtabilirsek iyi bir sonuçla ayrılabiliriz. Rakip iyi bir takım. Kısaca az hata yapanın kazanacağı bir maç olarak görüyorum. Bizde kazanmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.
 
 
İletişim eksikliği yaşadı 
Eskişehirspor kaleci antrenörü Engin Yıldız, “Göreve ilk geldiğimizde kalecilerin durumunu, ruh halini iyi görmüyordum. Önce ruh hallerini düzeltmeye çalıştık. Ufak ufak dokunuşlarla bireysel ruh hallerini düzelttikten sonra, birde saha içindeki ruh hallerini düzeltmeye çalıştık. Çocuklarda bu duruma olumlu reaksiyon verdiler. Edirne maçındaki durum hariç, bana göre süreç olumlu yönde ilerliyor. Son Amasya maçında 4 gol yememize rağmen kalecimiz Efehan Kaptan bana göre hatalı bir oyun oynamadı. Sadece savunmadaki oyuncularla bir iletişim eksikliğini yaşadığını gözlemledim” dedi.
 
Gelişimleri hızlanacaktır 
Siyah Kırmızılı kalecilerin iyi çalıştıklarına değinen Yıldız, “ Kalecilerimizin şuan ki performanslarından memnunum… Ayrıca geride bekleyen rekabet içinde olan Atakan Şahintürk ve Arif Ersagun Özbek var… Buda Efehan’ın performansının artmasını sağlıyor. Ayrıca alttan gelende diğer kalecilerimiz var. Ayrıca altyapı da Sinan Ören’de kaleci antrenörü olarak göreve başladı. Ondan da aldığımız fikirler doğrultusunda kalecilerimizin gelişimleri daha hızlanacaktır. Bir ritim yakaladık. Şimdi burada kalabilmek önemli” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat