Europen 09 2022 Desktop

BAĞIŞÇILARIN EMANETLERİ DEPREMZEDELERE ULAŞIYOR

Gündem 17 Şubat 2023 12:56
Videoyu Aç BAĞIŞÇILARIN EMANETLERİ DEPREMZEDELERE ULAŞIYOR
A
a

Türk Kızılay Eskişehir İl Merkezi, deprem bölgesindeki acil ihtiyaç listesi doğrultusunda harekete geçerek depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bu kapsamda, acil ihtiyaç listesinde bulunan soba, yakacak malzeme ve muhtelif temel ihtiyaç malzemelerini deprem bölgesine kargo uçağı ile sevkiyatını sağladı.
Acil ihtiyaç bilgilerini günlük takip eden bu doğrultuda bağışlarını organize eden Türk Kızılay İL Merkezi, ihtiyaç listesinde bulunan Soba ve yakacak malzemeleri, muhtelif temel ihtiyaç malzemeleri ile birlikte depremzede vatandaşlara ulaştırılmak üzere 1. Ana Jet Üs Komutanlığından kargo uçağı ile bölgeye sevk etti. Türk Kızılay Eskişehir İl Merkezi Başkanı Egemen Temizsoy “Bağışçılarımızın emanetlerini deprem bölgesinde bulunan vatandaşlarımıza ulaştırmaya devam ediyoruz. Saat 14.00’de Acil ihtiyaç listesini bölgeden alan İl Merkezimiz, hazırlıklara hemen başlayıp 235 adet soba, soba boruları ve yakacak malzemeleri, yatak ve muhtelif temel yaşam malzemelerini Saat 23.00’de kargo uçağına yükleyerek bölgeye ulaştırdık.  Depremzede vatandaşlarımıza yardım eli uzatmaya devam edeceğiz ve ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz.” dedi. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat