BAĞIŞIKLIĞIN GÜÇLENMESİ İÇİN ÖNERİLER

Gündem 18 Ocak 2023 14:32
Videoyu Aç BAĞIŞIKLIĞIN GÜÇLENMESİ İÇİN ÖNERİLER
A
a

Son dönemlerde artış gösteren gribal enfeksiyon ve geçmeyen öksürüğe karşı aktar Sibel Yasak tavsiyelerde bulundu. Yasak bitkisel yollardan vatandaşların bağışıklığı güçlü tutması adına tüketilmesi gereken ürünler hakkında bilgi verdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
GRİBAL ENFEKSİYONLARA DİKKAT ÇEKTİ
Eskişehirli aktar Sibel Yasak son dönemlerde kış aylarının da etkisiyle gribal enfeksiyon ve geçmeyen öksürüğe karşı dikkat çekti. Bu tür şikayetler nedeniyle bitkisel yollara başvuran kişilerin arttığına vurgu yapan Sibel Yasak bağışıklık sistemini güçlendiren ve tüketilmesi gereken ürünler hakkında bilgi verdi. Yasak özellikle hastalığın en hafif şekilde atlatılması için bitki çayı, kozalak macunu ve şurubu, çörek otu yağı, keçi boynuzu özü gibi ürünlerle takviye yapılmasını tavsiye etti.

GÜÇLENDİRECEK ÜRÜN
Aktar Sibel Yasak, "Geçmeyen grip, geçmeyen öksürük olan vatandaşlarımız çok fazla geliyor. Tabi ki bitkisel takviye olarak verebileceğimiz ürünlerimiz var. Bunlardan tavsiye ediyoruz. Ne kadar bağışıklık güçlü olursa o kadar hastalıklara yakalanma riski azalıyor. Ya da hastalandığımızda da daha hafif atlatmamızı sağlıyor. Mesela şu an için kış aylarında olmamızdan kaynaklı olarak benim önerilerim; özellikle kendi hazırladığımız 10 çeşit üründen oluşan bitki çayımız var. Ben bunu her gün içilebilecek bir çay olarak veriyorum. Öksürük şikayetiyle gelene okaliptüslü çay, kozalak macunu, kozalak şurubu gibi karışımlı bitkilerden oluşan ürünlerimizden öneriyorum. Onun dışında çörek otu yağımız var. Her türlü rahatsızlıkta kullanılabilecek ve bağışıklığı güçlendirebilecek bir üründür. Yine keçi boynuzu özü tavsiye ediyorum. Biraz daha gelen kişinin isteğine beye şikayetine bağlı olarak bu ürünler veriyoruz. Ne kadar doğru ürünü kendisine verirsek sağlayacağı fayda o kadar artar" dedi. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat