BAKANLIK SANATÇISI OLDULAR

Gündem 24 Aralık 2021 16:19
Videoyu Aç BAKANLIK SANATÇISI OLDULAR
A
a

Sivrihisar Belediyesi'nin kurduğu atölyelerde görev yapan 3 kadın, geleneksel sanatlar alanında Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçısı seçildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Sivrihisar Belediyesi’nin kurduğu çeşitli sanat atölyelerinde görev alan kadınlar, ürettikleri geleneksel sanatlar ile Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçısı olmaya hak kazandılar. Bakanlığın açmış olduğu sınavı kazanan Kilim Dokuma Ustası Zeynep Duralı, Flografi Ustası Nesrin Genç ve Doll Art Bebek Ustası Saliha Demiral alanlarında Kültür ve Turizm Bakanlığınca, Somut Olmayan Kültürel Miras Taşıyıcısı Sanatçısı ilan edildi. İşlerini severek yaptıklarını söyleyen kadınlar, aile ekonomilerine katkı sağlamaktan ötürü de gurur duyduklarını dile getiriyor.
Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçısı seçilen kadınlara teşekkürlerini ileterek, “Bayanlarımız evlerden çıkarak burada atölyelerimizde el sanatlarını geliştirerek Kültür Bakanlığı’nın somut olmayan değerler sanatçısı belgelerini hak etmişler. Tabi ki bu bayanlarımız da atölyelerde başardıkları el becerileriyle evin geçimine katkı sağlamaktalardır. Biz de bayanlarımıza bu belgeleri aldıkları için tebrik ediyor, daha ileri taşımaları için de umut ediyoruz” dedi. İHA


 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir