BAKIM YAPILIYOR

Gündem 1 Ekim 2021 20:30
Videoyu Aç BAKIM YAPILIYOR
A
a

Odunpazarı Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı Kazım Kurt başkanlığında toplandı. Hamamyolu Köprüsü ile ilgili sorulan sorulara yanıt veren Başkan Kurt, “Hamamyolu Köprüsü sökülmüyor, yıkılmıyor. Hamamyolu Köprüsü’nün çatısında bazı çatlaklar olmuş. Onu düzeltiyorlar” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Odunpazarı Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı Kazım Kurt başkanlığında toplandı. Mecliste gündeme gelen 6 madde oy birliği ile ilgili komisyonlara gönderildi. Meclis toplantısında gündem dışı söz alan AK Parti Meclis Üyesi Murat Özcan, meclis toplantısında gündem dışı konuşurken ülke siyaseti hakkında konuşulabileceğini fakat Odunpazarı’nın sorunlarının da ihmal edilmemesi gerektiğinin altını çizdi.

KÖPRÜ SÖKÜLÜYOR MU?
Başkan Kurt’a yanıtlaması için birtakım sorular soran AK Partili Özcan, “Trafik şehrimizde başlı başına sorunlardan bir tanesi. Ama trafik denince akla belediye de gelsin lütfen. Belediyeler ne iş yapar? Belediyenin görevi nedir? Bizim şehir içi trafiğe katkı sunan çok önemli yatırımlarımız oldu. Bundan sonra da hem büyükşehirde hem Odunpazarı’nda yeni yolların açılması yeni açılan yolların trafiği rahatlatması konusunda belediyeyi göreve davet ettik. Yine davet edeceğiz. Hamamyolu’na yapılan köprü sökülüp yıkılıyor. Bu konuda bilgi vermenizi istiyoruz. Köprü niçin yapıldı? Niçin sökülüyor? Kaldırılacak mı köprü? Yıldıztepe Mahallesi’nde yapılan yol çalışması var. Çok uzadığından ve toz topraktan dolayı vatandaşlarımızın şikayetleri var” diye konuştu.

NEDEN 3 METRE OLDU?
AK Parti Meclis Üyesi Şükrü Akbıyık ise, “Odunpazarı’nda temizlik problemi var. Her yer pislik içinde. Ayrıca 71 Evler Mahallesi’ne yapılan pazar yerindeki tezgah açma kuralının 3 metreye düşürülmesinin gerekçesi nedir?” şeklinde konuştu.

TEMİZLİK SORUNU YOK
Başkan Kurt, “Çevre temizliği çok kötü, pislik içinde denildi. Biz çevre temizliği konusunda şimdiye kadar yapmış olduğumuz çalışmalarda çok büyük bir olumsuzluk olduğunu görmüyorum. Siz nereleri, nasıl geziyorsunuz bilmiyorum” dedi.

71 EVLER PAZARINA TALEP FAZLA
71 Evler Pazar Yeri’ ile ilgili konuşan Başkan Kurt, “3 metreye dönüştü. Yasal ve yönetmelik anlamında Pazar yeri tezgâhı 3 metre olacak. Ya da 2 tane tezgâhı yan yana getirirsen 6 metre olacak. Biz ilk etapta 6 metre düşündük ancak talep çok fazla olduğu için, her ne kadar ilk önce kurdurmayız dense de çok büyük talep olduğu için tek tezgâha düşürdük. 6 metre yaptığımız zaman sayısal olarak yeterli olmuyor. Geçen hafta ilk kez uygulandı. Çok büyük bir şikâyet almadık” diye konuştu.

DEMOKRATİK OLMAYAN YÖNTEM
Trafik sorununa ilişkin yapılan eleştirilere yanıt veren Başkan Kurt, “Trafik denince akla demokratik olmayan yollarla belediyeleri nasıl zora sokarız mantığı var artık. UKOME’de merkezi hükümetin temsilcisi daha çok olduğu için büyükşehir belediye başkanına rağmen siz çözebilirsiniz. Niye çözmüyorsunuz? Çünkü UKOME toplantısına gelen memur, cep telefonunu önüne koyuyor. Konuşmalar canlı yayınlanıyor. Haber geliyor. Ret, kabul ona göre karar veriyor. Siz deyin Kartal Kavşağı’nı şöyle yapın. Yapabilirsiniz. Tarihi Odunpazarı Bölgesi’ne araç girmesin diye karar aldı UKOME. Beş seferdir bekletiyorlar. Dolaysıyla Odunpazarı keşmekeş, karmakarışık. Büyükşehir Belediyesi koskoca otopark yapmış. Oraya kimse koymuyor. Aşağıda çift sıra park var. Trafik polisi de yandan geçiyor sigara içiyor. Bunlara kimin müdahale etmesi gerektiğini halkımız çok iyi biliyor. Bizim gücümüz yetmiyor bunlara” dedi.

TÜM SOKAKLARI ASFALTLIYORUZ
Hamamyolu Köprüsü’nde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Kurt, “Hamamyolu Köprüsü sökülmüyor, yıkılmıyor. Hamamyolu Köprüsü’nün çatısında bazı çatlaklar olmuş. Onu düzeltiyorlar. 15, 20 gün sonra biter. Yıldıztepe Mahallesi’nde yıllardır inşaatların sürmesi ve muhtarlarla yapmış olduğumuz görüşmelerde bu yıl için planlandı. Tüm sokakları asfaltlıyoruz. Tüm kaldırımları yeniliyoruz. Biraz zaman alacaktır. Sabah gezdim. Gayet de iyi gidiyor” ifadelerini kullandı.1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat