Europen 09 2022 Desktop

BAŞARILAR BİZİ MOTİVE EDİYOR

Gündem 30 Ağustos 2022 15:10
Videoyu Aç BAŞARILAR BİZİ MOTİVE EDİYOR
A
a

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından üniversitelerdeki engelli bireylerin mekânlara, eğitsel imkânlara ve sosyo-kültürel faaliyetlere erişimi konusunda kamuoyunda farkındalık yaratmak ve yararlı uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen “2022 Engelsiz Üniversite Ödülleri” töreninden çok sayıda ödül ve bayrakla dönen Üniversitemizde başarı kazanan fakülte, yüksekokul ve merkezlere ödülleri Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal tarafından tevdi edildi.

BAYRAK SAHİBİ OLDU
Türkiye genelinde 114 üniversiteden 1074 başvurunun yapıldığı Engelsiz Üniversite Ödülleri’nden, değerlendirme sonuçlarının ardından Anadolu Üniversitesi yine başarılarıyla adından söz ettirmeyi başardı. 84 üniversiteye toplam 384 bayrağın verildiği ödül töreninde Anadolu Üniversitesi bu sene de pek çok dalda bayrak ve ödül sahibi oldu. Bu kapsamda eğitimde sağladığı son teknolojik imkânlarla Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi ve Engelliler Entegre Yüksekokulu “2022 Yılı Eğitimde Erişilebilirlik Ödülü” (Yeşil Bayrak) kategorisinde 2 bayrak aldı. Açık, yarı açık ve kapalı alanların engelli bireylere yönelik düzenlenmesi konusunda  Anadolu Üniversitesi, “2022 Mekânda Erişebilirlik Ödülü” (Turuncu Bayrak) kategorisinde DİLKOM (Dil ve Konuşma Bozuklukları Merkezi), Edebiyat Fakültesi, Engelliler Entegre Yüksekokulu ile 3 bayrak aldı. Farklı engelli grupları erişilebilir kılan üniversitelerin ilgili programlarına verilen “Engelsiz Program Nişanı” ise Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Yayın Lisans Programı’na verildi.

TEŞEKKÜR ETTİ
Ödül ve bayrak kazanan tüm birimlere ziyaret gerçekleştiren ve kazanılan ödül ve bayrakları tevdi eden Rektör Erdal, Engelsiz Üniversite Ödülleri’nde elde edilen başarılardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek şu ifadeleri kullandı: “YÖK tarafından aldığımız başarı ödülleri hem bizleri gururlandırıyor hem de gelecek çalışmalarımız adına motive ediyor. Çünkü eğitimde fırsat eşitliği sağlamak bizim önde gelen sorumluluklarımızdan biri. Kazandığımız bu ödüllerle sunduğumuz imkânları daha da iyileştirip geliştirmek için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Üniversitemiz adına başarımızda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat