BAŞIMA İCAT ÇIKAR

Gündem 30 Nisan 2022 12:46
Videoyu Aç BAŞIMA İCAT ÇIKAR
A
a

Türkiyenin  farklı illerinden ve okullarından on öğretmenin  bir araya geldiği kuruculuğunu Selda Dönmez ve Hanife Nas’ın yaptığı  “Başıma İcat Çıkar” isimli e- twinning projesi çalışmalarını tamamladı.

ÇALIŞMALARINI SERGİLEDİLER
Şubat  ayında başlayıp, üç ay süren projede 3 ve 6 yaş okul öncesi grubundaki öğrenciler aktif olarak projede yer aldı. Proje üye okulu Eskişehir Özel  Şehir Koleji - Çocuk Şehir’i Anaokulu, okul öncesi öğretmeni Selda Dönmez öncüllüğünde Perşembe günü Eskişehir Özel Şehir Kolejinde proje paylaşım sergisi gerçekleştirildi. Projeye katılan öğrenciler proje boyunca yaptıkları çalışmaları,deneyimlerini  okul yönetim kurulu,  aileleri, müdürleri, öğretmenleri  ve arkadaşları ile paylaştı.

ÇOCUKLARIN BECELERİ GELİŞTİ
Proje hakkında bilgiler veren proje kurucusu  Okul Öncesi Öğretmeni Selda Dönmez,  okul öncesi öğrencilerinin,  çok yönlü ve analatik düşünme becerilerinin proje sayesinde desteklendiğini belirterek, “Problem çözme becerilerinin geliştirilmesini, alternatif malzemelerle ürünler üreterek hayal güçleri ve yaratıcı düşünme becerilerini  geliştirilmesini,çocukların kendilerini grup önünde ifade etme becerilerinin geliştirilmesini hedefledik. Aktif öğrenme modelinin benimsendiği Çocuk  Şehir’i Anaokulunda çocukların yaparak yaşayarak öğrenmesine fırsat veren etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz” dedi.  HM
 

 
 
 
 
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir