BAŞKAN KURT PROJELERE ÖN AYAK OLUYOR

Gündem 22 Şubat 2021 16:56
A
a

Odunpazarı Belediyesi, GEMPA Mühendislik ile Yer Kaynaklı Isı Pompası ile İklimlendirme Sistemi için hibe protokolü imzaladı. Protokol kapsamında söz konusu iklimleme sistemi Odunpazarı Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nde kullanılacak. 400 m2 büyüklüğünde köpek barınaklarının yerden ısıtılmasında kullanılacak İklimlendirme Sistemi için Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un makamında protokol töreni düzenlendi. Protokol törenine Başkan Kurt ile GEMPA Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Şahin katıldı. 

Ercan Kardeşler Kuyumculuk


DAHA DA GÜÇLÜ HALE GELECEĞİZ
Protokol töreninde konuşan Başkan Kurt, imzalanan hibe protokolü ile Odunpazarı Belediyesi’nin Geçici Hayvan Bakımevi’nde bulunan köpek kulübelerinin yerden ısıtılmaya başlanacağını kaydetti. Başkan Kurt, “Ben hem bu işi düşünen hem de uygulayan bağışçımıza teşekkür ediyorum. Eskişehir Odunpazarı Belediyesi bu bağışla Geçici Hayvan Bakımevi konusunda daha da güçlü hale gelmiş olacak. Kendilerine teşekkür ediyorum, hayırlı olsun” dedi.

TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Eskişehir menşeli oldan GEMPA Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Şahin, şirket olarak gelişmiş ülkelerde yaygın olarak kullanılan ‘toprak kaynaklı ısı pompası’ başlığı altında yenilenebilir enerji çalışmaları yaptıklarını kaydetti. Bu çalışmalar ile ilgili Başkan Kurt’a bir proje sunduklarını ifade eden Şahin, karşılıklı olarak çalışmanın sokak hayvanlarının refahını arttırmak için Odunpazarı Belediyesi’nin Geçici Hayvan Bakımevi’nde yapılmasına karar verdiklerini söyledi. Söz konusu çalışmanın hayvanlar için yapılmasının kendilerini ayrıca mutlu ettiğini belirten Şahin, “Bu sistem 0 karbon salınımı için çok uygun. Isıtma işini yenilenebilir enerji ile yapacağız. Geçici Hayvan Bakımevi’nde yaşayan hayvanlar için her şey daha güzel olacak. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a böyle bir çalışmaya ön ayak olduğu için teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

YER ALTI ISISI KULLANILIYOR
Sistem; yerin 150 metre Altına sondaj yapılarak yerleştirilen borulardaki havanın ısıtılması ve bu havanın ısıtma sistemlerinde çevriminin sağlanması şeklinde çalışıyor. 1 KW enerjinin 4,5 KW enerjiye dönüşmesini sağlayan sistem, Jeokütle olarak bilinen yer altı ısısın kullanılması nedeni ile tükenmez bir yenilenebilir enerji modeli sergiliyor. Geçici Hayvan Bakımevi’nde ısıtma yapılarak özellikle soğuk kış günlerinde hayvan refahının artacağını bildiren yetkililer, tedavilerin daha başarılı ve kısa süreli olacağını ifade etti. Yetkililer, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden GEMPA Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yılmaz Erkoç’un adının Geçici Hayvan Bakımevi’nde kurulan tesise verileceğini söyledi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat