BAŞKANLAR MUĞLA'DA BİR ARAYA GELDİLER

Gündem 21 Mart 2021 15:56
Videoyu Aç BAŞKANLAR MUĞLA'DA BİR ARAYA GELDİLER
A
a

Birlik ve beraberlik içerisinde hareket eden CHP'li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı, belirli periyotlarla düzenlenen toplantılarda bir araya gelmeye devam ediyor. Son olarak Muğla'da bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanları, 'Pandemi, Turizm ve Deprem' konularında fikir alışverişinde bulundular.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Türkiye nüfusunun yaklaşık 40 milyonuna hizmet veren Büyükşehir Belediye Başkanları olan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün ev sahipliğinde bir araya geldi.
Muğla buluşmasının açılış konuşmasını Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün yaptı. Ortak akı ve işbirliği içinde vatandaşlara en iyi hizmeti vermek için çalıştıklarını söyleyen Gürün, “Bugün 21 Mart Nevruz bayramı, uyanış, diriliş ve yaradılış günü, rengarenk çiçeklerin, mutluluğa, umuda açtığı baharın müjdeleyicisi gün. Umuda ve mutluluğa ihtiyacımız var. İstanbul, İzmir, Adana’dan sonra dördüncü Büyükşehir başkanları buluşmamızı Muğla’mızda yapıyoruz. Muğla; herkesin çok yakından bildiği ilçeleri ile bir turizm kenti olarak bilinir. Yerleşik nüfusu 1 Milyon yazlık nüfusu 5 milyona yaklaşan bir şehir. Bilinenin aksine sadece turizm değil aynı zamanda tarım kenti. Nüfusunun yüzde 55’i kırsalda yaşayan, bereketli topraklara, başat ürünlere sahip bir şehir. Toprağımıza, yerli tohumumuza sahip çıkıyoruz, köylümüzü, kooperatiflerimizi destekliyoruz. Çünkü ülkemizin geleceğinin tarım olduğunu biliyoruz." dedi. Açılış konuşmasından sonra “Pandemi, Turizm, Deprem” ana başlıklarıyla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanları’na Türkiye’nin yakından tanıdığı alanlarında uzman isimler Prof. Dr. Kayıhan Pala, Prof. Dr. Naci Görür ve TÜROFED eski başkanı Osman Ayık tarafından sunum yapıldı. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen toplantı sonrası sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda diğer Büyükşehir Belediyeleri ile birlik ve beraberlik içerisinde hizmet etmeye devam edeceklerini belirtti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat