Europen 09 2022 Desktop

BAŞSAVCILIK PREFABRİK EVLER GÖNDERECEK

Gündem 14 Şubat 2023 15:25
Videoyu Aç BAŞSAVCILIK PREFABRİK EVLER GÖNDERECEK
A
a

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığının girişimleri ile Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının koordinasyonu, Eskişehir Valiliği ve AFAD’ın işbirlikleri neticesinde Eskişehir 1 Nolu Açık Ceza İnfaz Kurumuna ait Dutluca yerleşkesinde bulunan 450 yatak kapasiteli prefabrik binalar depremzedelerin barınması için gönderilecek.

Açık ceza infaz kurumu hükümlülerinin barındırılması için hazırlanmış, henüz hiç kullanılmamış olan Dutluca yerleşkesinde bulunan prefabrik binaların merkez üssü Kahramanmaraş olan ve asrın felaketi olarak adlandırılan depremlerin ardından deprem bölgesine gönderilmesine karar verildi. 450 yatak kapasitesine sahip olan binaların deprem bölgesine gönderilmesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, “Depremden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını bir nebze de olsa sarabilmek için arkadaşlarımızla tüm imkanlarımızı seferber ettik. Göndereceğimiz prefabrik binalarda eşyalarımız sıfır durumda. Dört ve altı kişilik odaları bulunuyor. Dutluca yerleşkemizde bulunan binalarımızın sökülme işlemleri başladı. Yakında deprem bölgesine ulaştırılmak üzere yola çıkacaklar” diye konuştu.
Prefabrik binalarda bulunan dört ve altı kişilik odalarda tuvalet ve banyo bulunurken, sıcak su için de elektrikli termosifonlar yer alıyor. Engellilere özel tuvaletlerinde bulunduğu binaların ısı yalıtımlı odalarında kalorifer petekleri de bulunuyor. Söküm işlemleri başlatılan binaların kısa süre içerisinde deprem bölgesine ulaştırılması planlanıyor.  HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat