Europen 09 2022 Desktop

BAYİ KÂRI ORTADAN KALKIYOR!

Gündem 14 Kasım 2022 16:26
Videoyu Aç BAYİ KÂRI ORTADAN KALKIYOR!
A
a

Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (EESOB) Başkanı Ekrem Birsen, Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun'un yeniden gözden geçirilmesini talep etti.

Birsen, yaptığı açıklamada, Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun'un, esnaf ve sanatkarlar nezdinde haksız rekabete yol açtığını öne sürdü.
Söz konusu kanunla zincir mağazaların, ürünlerini aracısız olarak doğrudan fabrikalardan alarak bayi karını ortadan kaldırdığını ifade eden Birsen, şunları kaydetti: "Bu da bizim açımızdan haksız rekabet ortamı yaratıyor. Bu nedenle bu kanunun tekrar gözden geçirilmesi gerekiyor. Zincir mağazalar, aklınıza gelebilecek her türlü ürünü satabiliyor. Esnaf ve sanatkarlar ise ruhsatlarında yazan faaliyet konularıyla ilgili ticaret yapabiliyor. Bu, haksız rekabet anlamına geliyor. Herkesin yaptığı işle alakalı ürün satabilmesi sağlandığında ve haksız rekabet ortadan kaldırılmış olduğunda ticaret düzeni, Türkiye'de daha iyi işlemiş olacaktır. Bu nedenle bizim en büyük beklentimiz, bu yasanın yeniden düzenlenerek, Türkiye'deki ticari düzenin yapılandırılmasını sağlamaktır." AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat