BEBKA, MESLEK SAHİBİ YAPIYOR...

Gündem 1 Haziran 2022 13:58
Videoyu Aç BEBKA, MESLEK SAHİBİ YAPIYOR...
A
a

BEBKA, İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kursları kapsamında gerçekleştirdiği eğitim zincirine yeni halkayı Eskişehir’de ekledi. CNC tezgâh operatörlüğü eğitimleri, önümüzdeki günlerde başlayacak.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2022-2023 yılları için belirlenen ‘Genç İstihdamı’ teması kapsamında Bölgede projelerine devam eden Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), ‘İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kursları’ kapsamında Eskişehir Sanayi Odası (ESO) iş birliğiyle düzenlenecek CNC tezgâh operatörlüğü eğitimlerine 6 Haziran’da başlıyor.

YETKİNLİKLER KAZANDIRILACAK
Genç istihdamına çok önem verdiklerini kaydeden BEBKA Genel Sekreteri Doç. Dr. M. Zeki Durak, “Bölgemizde sanayi ve diğer sektörlerdeki nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması ve gençlere istihdam konusunda destek verilmesi amacıyla hayata geçirilen İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kurslarımız devam ediyor. Eskişehir Sanayi Odası iş birliğiyle Eskişehir’de hayata geçireceğimiz proje ile 18-35 yaş arası gençlerden seçilen 20 kursiyerimiz programa dâhil edilecek. Eğitim tamamen ücretsiz olup 2 ay boyunca toplam 364 saat sürecek. Bu eğitim sonucunda kursiyerlerimize temel ve mesleki yetkinlikler kazandırarak, istihdam edilmelerini amaçlıyoruz. Başvurular devam ediyor” diye konuştu. 

EN ÖNEMLİ İHTİYAÇ NİTELİKLİ İNSAN
Eskişehir sanayisinin en önemli ihtiyaçlarının başında nitelikli eleman konusunun geldiğini belirten Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından desteklenen Eskişehir Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi, kısa adıyla ESO-Akademi Eskişehir sanayisinin nitelikli eleman sıkıntısını çözmek için hizmet vermeye başladı. Amacımız Eskişehir sanayisinin talep ettiği niteliklerde ve kalifiyede insan kaynağını yetiştirmek ve endüstriye kazandırmak. Bunun için ciddi bir yatırım gerçekleştirdik. İşsiz gençlerin istihdam edilebilirliklerinin amacıyla mesleki eğitimlere derhal başladık. Hedefimiz kademeli olarak yıllık en az 2.000 kişiyi eğitmek. Genç istihdamına çok önem veriyoruz ve bu alanda BEBKA ile ortak çalışmalarımız devam edecek” dedi.  İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kursları, önümüzdeki günlerde Bursa ve Bilecik’te de düzenlenecek. HM
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir