BELGELESİNLER İSTİFA EDERİM

Gündem 24 Şubat 2021 17:15
A
a

Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Serhat Aydın, yolsuzluk iddialarına sert tepki gösterdi. Aydın, “Söylenen iddialarla ilgili bir tane belge ibraz etsinler ben yarın görevimden istifa ederim” dedi. 

Ercan Kardeşler Kuyumculuk


ASIL KENDİLERİ YOLSUZLUK YAPTI
Geçen günlerde Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği Üyesi Ali İhsan Çetin, birliğin yolsuzluk yaptığını ileri sürerek Almanya’dan ithal getirilen 500 büyükbaş hayvanın 380’inin küpelerinde değişiklik yapıldığını öne sürmüştü. Bilik Başkanı Serhat Aydın, ise bu iddialarla ilgili ateş püskürdü. Aydın, “Bu iddialar asılsız. İddiaların altı boştur. Bu ve diğer iddialar. Bununla ilgili bir tane belge ibraz etsinler, ben yarın görevimden istifa edeyim. Böyle bir şey söz konusu değildir. Demek ki zamanında kendileri yaptılar ki aynı yapmış gibi anlatıyor” dedi.  Asıl eski yönetimin usulsüzlük yaptığını öne sürerek belgelerle ispatlayabileceğini söyleyen Aydın, “Benim iddialarım var. Hepsi evraklı, belgeli. Bunlar usulsüzlüktür, yolsuzluktur. Bu usulsüzlük ve yolsuzluklar bakanlık raporlarıyla kanıtlanmıştır. İlk genel kuruldaibra edilerek hepsinin tahsil yoluna gidilmesi aranmıştır. Nedir bu usulsüzlükler? Şahsi aracıyla İzmir fuarına giderken kaza yapıyor. Yapılan kazanın masrafını yönetim kurulu kararı defterine alıyorlar ve birlik bütçesiyle arabayı yaptırıyorlar. Bu usulsüzlüktür, yolsuzluktur. 800 üyenin hakkını yemektir. Kayıtlarda mevcuttur. Birliğe ait araç satılmış ne parası var ne de makineler var. Kanıtlanmıştır müfettiş raporlarıyla. Kasada 80 bin lira ara var diyorlar, nizamda gözüküyor ama kasada 5 bin 580 lira para var. Bu usulsüzlük ve yolsuzluktur. Bu insanlar bir de kamera karşısına geçip konuşuyorlar, anlamıyorum. Bu kadar iddia ediyorsunuz belge getirin o zaman. Bakın benim iddialarımın belgeleri burada. Hepsi açık ve net” ifadelerini kullandı.

BU KOLTUKTAN NEMALANIYORDU
Benim vicdanım rahat diyen Aydın, “Neden böyle bir iddiada bulunabilir? 22,23,25 yıldır koltukta oturan bir insan oradan nemalanıyordu. Belgeleri burada. Artık bu koltuğu yitirmiş ve damızlık birliği şaha kalkmış. Ben göreve gelmeden önce hiçbir firma damızlık birliğine mal vermem diyordu” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat