BERABER AŞACAĞIZ

Gündem 27 Nisan 2021 13:33
Videoyu Aç BERABER AŞACAĞIZ
A
a

Sosyal belediyecilik anlayışı ile pandemi sürecinde de vatandaşlara yardım elini uzatan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, başlattığı ‘Ramazan Paylaşmaktır’ iyilik hareketiyle de vatandaşların yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Uygulama kapsamında hayırseverlerin satın aldığı koliler, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.
Ramazan ayının birlik, beraberlik ve paylaşma duyguları ile ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla başlatılan ‘Ramazan Paylaşmaktır’ uygulaması büyük destek görerek devam ediyor. Uygulama kapsamında market.eskisehir.bel.tr üzerinden hayırseverlerin satın aldığı Ramazan Kolileri esnaf odaları, dernekler ve muhtarlar aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Son olarak Eskişehir Emeklilikte Yaşa Takılanlar Dayanışma Derneği’ne teslim edilen Ramazan kolileri, ihtiyaç sahibi EYT’liler ile buluşmaya başladı.

BÜYÜKŞEHİRE TEŞEKKÜR ETTİ
Erzak paketlerini teslim alan Eskişehir EYT Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Kara, “Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşlarımız pandeminin de etkisiyle gerçekten zor bir süreç geçiriyor. Bu sebeple Büyükşehir Belediyemizden erzak konusundaki desek talebimiz kısa sürede karşılık buldu. Teslim aldığımız erzak kolilerini ihtiyaç sahibi dernek üyelerimize bir an önce ulaştıracağız. Bu iyilik hareketine destek veren vatandaşlarımıza ve kolileri bizlere ulaştıran Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve ekibine teşekkür ederim” dedi. ‘Ramazan Paylaşmaktır’ uygulamasına destek vermek isteyen vatandaşların “market.eskisehir.bel.tr” web sitesinden ve Üretici Marketlerden erzak kolisi alabileceğini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, iyilik hareketini büyüten tüm vatandaşlara teşekkür ettiler. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat