Europen 09 2022 Desktop

BESLENME SORUNU BÜYÜMÜŞTÜR!

Gündem 20 Ocak 2023 16:01
Videoyu Aç BESLENME SORUNU BÜYÜMÜŞTÜR!
A
a

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 1’inci Yarıyılı’na ilişkin değerlendirmelerde bulunan Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, “Öğrencilerin beslenme sorunu büyümüştür. Eğitimi dinselleştirme politikaları yoğunlaşmıştır” dedi.

Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 1’inci Yarıyılı’na ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Eğitimde yaşanan sorunların her geçen gün arttığını söyleyen Alkan, sendika olarak belirledikleri sorunlar hakkında bilgi verdi. Alkan, “Çocuklara ve çocuk haklarına yönelik tehditler sürmüştür. Öğretmenlik meslek kanunu yeni eşitsizlikler yaratmıştır. Öğrencilerin beslenme sorunu büyümüştür. Eğitimi dinselleştirme politikaları yoğunlaşmıştır. Eğitimde ticarileştirme politikaları artarak devam etmiştir. Özel öğretime destek artmış kamusal eğitim politikaları terk edilmiştir. Eğitim harcamalarının yükü yine velilerin sırtına yıkılmıştır” diye konuştu.

BİLİM KARŞITI KARAR ALINIYOR
Alkan konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Okullarda yaşanan yoğun dinselleşme ve eğitimi ticarileştirme uygulamaları, siyasal-ideolojik hedeflere uygun olarak alınan bilim karşıtı kararlar eşliğinde okullarda hayata geçirilmeye devam etmektedir. Eğitim alanında yaşanan sorunların çözümü için gerekli adımların atılmadığı, eğitime erişimde yaşanan sorunlar başta olmak üzere eğitimde dayatmacı politikaların sürmesi nedeniyle öğrencilerin ve öğretmenlerin mutsuz olduğu, öğretmenlerin esnek, güvencesiz ve angarya çalışmaya zorlandığı, siyasal kadrolaşmanın devam ettiği, eğitim sürecinde farklı dil, kimlik ve inançların dışlandığı, eğitimin zaten sorunlu olan niteliğinin daha da kötüleştiği bir eğitim sisteminin başarılı olması mümkün değildir.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat