Europen 09 2022 Desktop

BİLECİK DSP KAZAN KALDIRDI

Gündem 16 Ağustos 2022 15:10
Videoyu Aç BİLECİK DSP KAZAN KALDIRDI
A
a

26 Mayıs’ta partisinden ihraç edilen DSP Bilecik İl Başkanı Sinan Demirel, “Hodri meydan” diyerek 12. Genel Kurultayda Genel Başkanlığa aday olduğunu söyledi. Parti il ve ilçe yöneticileri ile Bilecik Cumhuriyet Meydanı’nda kameralar karşına geçen Demirel DSP Genel Başkanı Önder Aksal’a ateş püskürdü.

“BU GİDİŞ İYİ BİR GİDİŞ DEĞİLDİR” 
Sinan Demirel Bilecik DSP ilçe örgütlerinin istifa ettiğini duyurduğu ve Genel Başkanlık adaylığına ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
Bildiğiniz gibi ülkemiz son 20 yıldan beridir son artçı durumlarını bu yıl tamamen gün yüzüne çıkarttı. Ekonomimiz tamamen çöktü, Türk paramız döviz karşısında yerle bir oldu ve bu gidiş iyi bir gidiş değildir. 
Ege sahillerinde Yunan kışkırtmaları, Güneydoğu ve Doğu’da PKK terör örgütünün sabotajları, kuzeyimizde Ukrayna-Rusya savaşı ülkemiz tamamen bir kaos içindedir. 

“ÖNDER AKSAL’A SORMAK GEREKMEZ Mİ?” 
Daha dün kurulan partiler, parti liderleri halkın arasına girmişken ve bu konularla ilgili avaz avaz bağırırken Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Sayın Önder Aksakal ne yapmaktadır? 2019 yılında kurultayda delegeler kendisine, ‘Gittiğin yol yol değil geri dön’  dedikleri halde dümenini tamamen sağa kıvırmıştır. Aynı yıl 2019’da Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu hakkında, ‘Hadi oradan’ çıkışıyla gündeme oturmuş ve yandaş medya kanallarında günlerce Kemal Kılıçdaroğlu üzerinde basın tepinmiştir. Hal böyleyken, şimdi Önder Aksal’a sormak gerekmez mi? 
-İl Başkanın ölür cenazesine gitmeyen sen
-Yağlı ballı açılışlar olur, açılışlara avenelerinle giden sen.
- Akdeniz sahillerinde içtiğin Bomonti birasının parsını partiye ödeden sen
-İçişleri Bakanlığı’nın sana bahşettiği 2 hayalet plakanın birisini kendi arazına takıp gezip dolaşan sen.
- 2019’da diğer partilerden aday gösterilmeyince o şahısları kendi partine alıp aday gösteren sen 
- ‘AKP 2015’den sonra ulusalcı bir çizgiye geldi, bizde onu destekliyoruz’ diyen sen
- ‘Kim daha çok milletvekili verirse ittifakı onunla kurarız’ diyen sen.
-Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten sonra ülkemize toprak kazandırmış merhum Bülent Ecevit’in Kıbrıs anmalarında adı okunmazken yerinde oturup kalkmayan İYİ Parti yöneticileri gibi orayı terk etmeyen sen 
-Cumhurbaşkanının özel uçağıyla Ankara’ya dönen sen
- Sana muhalif olan il başkanlarını olmayacak konularla görevinden alan sen.
- MDK üyesi Sayın Sefa Aykaç’ı, ‘DSP’de neler oluyor yahu?’ Dediği için Merkez Disiplin Kurulu’na baskı yapıp kendisini ihraç eden sen.
-Çanakkale Köprüsü’nün açılışına giderken il ve ilçe başkanlarına haber vermeden orada kurdeleyi kesen sen.
- Genel Başkan Yardımcın Sayın Handan Toprak ayak oyunları ile cezaevine düştüğünde onu savunman gerekirken, derhal kendini görevden alıp onun yerine Genel Başkan atayan sen. 
- ‘Acaba AKP kontenjanlarından nereden aday olurum, nereden bir koltuk kaparım’ diye Sayın Cumhurbaşkanına yalım yalım yalvaran sen.

“GENEL BAŞKAN ADAYIYIM”
Bunları, doğruları anlatınca partimden ihraç olan ben hadi oradan! Hodri meydan, 12. Kurultaya geliyoruz ve genel başkan adayıyım. 

“ÜYELİK FORMUMU GÖNDERECEĞİM”
Bu benim üyelik formum. 26 Mayıs’ta beni ihraç ettiniz bunu size iadeli taahhütlü göndereceğim. Üyeliğimi kabul edin, kurultayda mertçe, yiğitçe çarpışalım. 
Bugün itibariyle Bilecik Demokratik Sol Parti ilçeleri toplu istifa kararı aldılar, üyeliklerinin saklı kalması kaydıyla. 

İHRAÇ EDİLMİŞTİ
Daha önceki açıklamalarında Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksal ile yönetimini eleştiren bir açıklama yapan 9 kişiden 3'ü 26 Mayıs’ta partiden ihraç edilmiş, ihraç edilenler arasında DSP Bilecik İl Başkanı Sinan Demirel’de yer almıştı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat