BİLECİK İLKBAHAR’DA ÇİÇEK KOKACAK

Gündem 11 Mart 2023 15:28
Videoyu Aç BİLECİK İLKBAHAR’DA ÇİÇEK KOKACAK
A
a

Bilecik Belediyesi’ne ait serada yapılan çalışmalarla yetiştirilen yüzbinlerce bitki, ilkbahar aylarında toprakla buluşacak.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Şehirdeki park ve bahçeler ile peyzaj alanlarında kullanılan bitki türlerinin yüzde 90’ının karşılandığı Park ve Bahçeler Müdürlüğü Sera Alanı’nda yetiştirilen çiçekler toprakla buluşmaya hazırlanıyor.

“100 BİNİN ÜZERİNDE BİTKİ ÜRETİYORUZ”
Bilecik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ziraat Mühendisi Umut Olgun, sera alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Bilecik Belediyesi olarak bin metrekare kapalı alanda her yıl olduğu gibi bu yıl da 100 bini aşkın bitkiyi üretmek için çalışmalarına başladıklarını hatırlatan Olgun, “1000 m2 kapalı alanımız mevcut. Burada çelikten bitki üretimi aynı zamanda tohumlardan da mevsimlik çiçek üretimi yapmaktayız. Amacımız burada, tamamen kendi kaynaklarımızla üretim yaparak şehrimizi güzelleştirmektir. Bu sayede belediye bütçemize kendimizce bir katkı sağlamaktır.
Şehrimizi güzelleştirmek adına kullandığımız bitkilerimizin yüzde 90’ı burada üretilmektedir. Seramızda her sene 100 bin âdetin üzerinde bitki üretimi yapmaktayız.” ifadelerine yer verdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat