Europen 09 2022 Desktop

BİLECİK’İN KALBİ DEPREM BÖLGESİNDE ATIYOR

Gündem 9 Şubat 2023 15:34
Videoyu Aç BİLECİK’İN KALBİ DEPREM BÖLGESİNDE ATIYOR
A
a

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde büyük yıkıma neden olan deprem sonrası tüm yurtta olduğu gibi Bilecik’te de yardım seferberliği devam ediyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Depremin yaralarını sarma adına Bilecik Belediyesi öncülüğünde Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde Belediye ekiplerinin yanı sıra gönüllü vatandaşlar var güçleriyle yardım kampanyasına destek vermeye devam ediyorlar. Bugün itibariyle 10’uncu yardım tırının yola çıktığını aktaran Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, vatandaşlara yönelik yardım çağrısını yineledi.

“BUGÜN 3 TIRIMIZ DAHA YOLA ÇIKACAK”
Subaşı yardım kampanyasına ilişkin şunları söyledi: “Şimdiye kadar 10 adet yardım tırımız yola çıkmış durumda. Çeşitli yerlere yardımlarımızı gönderiyoruz. Giyim malzemeleri, ısınma malzemeleri, yakacak, bebek mamaları, bebek bezi, hijyen malzemeleri, çadır gibi yardımları vatandaşlarımızdan hale bekliyoruz. Vatandaşlarımızın şüphesi olmasın hepsi gerçekten ihtiyaç sahibi yerlere gidiyor. Küçük bebeklerimizin ayaklarını ısıtmak için kıyafet yolluyoruz, çorap yolluyoruz. Yine kadınlarımız için aynı şekilde. Bugün 3 tırımız daha yola çıkacak. Bütün vatandaşlarımıza duyarlılığı için çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda Belediye arama kurtarma ekiplerimizin bir kısmı Malatya’da bir kısmı Hatay merkezde. Bugün tekrar teknik ekibimizden yola çıkacak 12 arkadaşımız var. Allah herkesin yardımcısı olsun. Umuyoruz daha fazla kötü, üzücü haberler duymayalım. Zaman dayanışma zamanı, devam ediyoruz herhangi bir son zamanlama diye bir şey koymadık. Yardımlar geldikçe biz ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyoruz.” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat