Europen 09 2022 Desktop

BİLECİK’TE ENGELLİLER İÇİN BÜYÜK ADIM

Gündem 4 Kasım 2022 17:18
Videoyu Aç BİLECİK’TE ENGELLİLER İÇİN BÜYÜK ADIM
A
a

Bilecik Belediyesi’nce engelli çocuklara hizmet vermek üzere hazırlanan ‘Engelli Mola Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi. Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı “Barınabilecekleri yere geçte olsa kavuşturmuş olduk.

HAYATA GEÇTİ
Milli Egemenlik Parkı yanındaki tesiste hayata geçirilen ‘Engelli Mola Merkezi’nin açılışına Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, Milletvekili Yaşar Tüzün, Kent Konseyi Başkanı Seyfi Özgen, Bilecik Yeşilay Derneği Başkanı Muzaffer Tekelioğlu, Bilecik Muhtarlar Derneği Başkanı İlhami Çınar, siyasi parti ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Bilecik Engelsizim Yaşam Derneği Başkanı Halit Altıntaş açılış öncesi yaptığı konuşmada 4-5 yıldır bu proje üzerinde mücadele ettiklerini aktardı.

“EN SONUNDA BAŞARDIK”
Başkan Altıntaş, “Aşağı-yukarı 4-5 seneden beri bu işi başarmak için mücadele ettik. En sonunda engelli arkadaşlarımızı, barınabilecekleri yere geçte olsa kavuşturmuş olduk. Burada emeği geçen başta Belediye Başkanıma ve ekibine teşekkür ediyoruz.” dedi.

GURUR DUYDUM
Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı ise, engelli bireylere yönelik çok anlamlı bir hizmeti hayata geçirdiklerine vurgu yaparak, ‘Engelli Mola Merkezi’nin çalışma sistemine yönelik bilgiler verdi. Engelli olmanın bir eksiklik değil farklılık olduğunu kaydeden Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, şunları kaydetti: “Sosyal belediyecilik anlamında güzel bir çalışmaya imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Engelli kavramı bir eksiklik değil bir farklılıktır. Bir toplumun medeniyet seviyesi engelli bireylere verdikleri değer ile ölçülür. Engellilik bireysel bir sorun değildir. Engellilik; kalıcı engelli politikalar yerine geçici altı doldurulmamış ve günü kurtarmaya yönelik politikaların sebep olduğu toplumsal bir sorundur. Birçok proje arasında beni en çok heyecanlandıran, en çok duygulandıran, en özel hissettiren işlerden birisini hayata geçirmenin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum. Ekip arkadaşlarıma, emeği geçen tüm belediye personeline ve en çokta sizlere teşekkür ederim.  Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı’nın konuşmasının ardından ‘Engelli Mola Merkezi’nin açılış kurdelesi kesildi. Ardından ‘Engelli Mola Merkezi’ gezildi.


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat