Europen 09 2022 Desktop

BİLECİK’TEKİ ÖĞRETMENLER İŞ BIRAKTI

Gündem 12 Ocak 2023 14:56
Videoyu Aç BİLECİK’TEKİ ÖĞRETMENLER İŞ BIRAKTI
A
a

Bilecik’te Eğitim-İş Sendikası’nda örgütlü öğretmenler kamu çalışanları ve emeklilerin maaşlarına yapılan yüzde 30'luk zamma tepki göstermek amacıyla bugün iş bıraktı. Atatürk Parkı’nda basın açıklaması düzenleyen sendika üyeleri diğer yandan da yeni taleplerini sıraladılar.

Gerçekleşen basın açıklamasında konuşan sendika Başkanı Ali Yetkin, “hükümeti uyarmak adına bir günlük iş bırakma eylemi yaptık. Milyonlarca yurttaşımızın elinden aldığımız hayat standartlarını ve yıllardır uğradığımız hak kayıplarını iade edene kadar mücadele etmekten vazgeçmeyeceğimizi burada bir kez daha haykırıyoruz, ilan ediyoruz.” dedi.
Burada öğretmenlerin yüzde 30’luk zam oranı ve yeni taleplerine ilişkin açıklama yapan sendika Başkanı Ali Yetkin şunları söyledi: ''Bugün burada kamu konfederasyonları platformu olarak toplanmamızın nedeni: ülke şartlarına ve ekonomik krize bakılmaksızın memur ve emekli maaşlarına yapılan  yüzde 30’luk sefalet artışına tepki göstermektir.” Basın açıklaması sonrası öğretmenler alkışlı protesto gösterisinde bulundular. HM  
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat