Europen 09 2022 Desktop

BİLECİKLİ MOBİLYACIDAN ALTIN VE DOLAR ÖRNEĞİ

Gündem 13 Ocak 2023 16:35
Videoyu Aç BİLECİKLİ MOBİLYACIDAN ALTIN VE DOLAR ÖRNEĞİ
A
a

Bilecik’te mobilyacılık yapan Aykut Şimşek isimli esnaf ürünlerde fiyatlar artacak diye altınını ve dolarını bozdurup alışveriş yapan vatandaşların olduğunu söyledi.

Bilecik’te dokuz yıldır mobilyacılık yapan Aykut Şimşek isimli esnaf sektördeki duruma ilişkin EsTv’ye özel değerlendirmelerde bulundu.
Esnaf Şimşek, mobilya sektörüne ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları aktardı: “Dokuz yıldır buradayız. Geçen seneye nazaran fiyatlarımız bizim zaten uygun. Uygun olduğu halde, bir sirkülasyon var. İnsanlar ürünlere zam gelecek diye, 4-5-6 ay önceden alışverişlerini yapıyorlar. Mesela, düğün yapacak insanlar 6-7 ay önceden mobilya alanlar var. Tabi ki 2 senedir üst üste gelen zamlardan dolayı insanlara sektörden uzak oldukları ürünler onlara pahalı geliyor. Ama bunlar dayanıklı tüketim maddesi olduğu için, alışverişini yapan kişi uzun yıllar evinde kullanacak. Sonuçta bir haftalık veya bir aylık kullanılacak bir ürün değil. O yüzden insanlara fiyat olarak pahalı geliyor ama sirkülasyon oluyor. Fiyatlar artacak diye yastık altındaki altınını, dolarını bozdurup alışveriş yapan insanlar da var. Şu anda ürünler zamlanacak diye bir sirkülasyon oluyor. Bizim ürünlerimizin hepsi dolarla zaten. Hammaddesi; sünger olsun kumaş olsun hepsi yurtdışından geliyor. Tabi ki Dolarda ufak bir artış ürünlerde fiyat artışına sebebiyet veriyor.” HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat