BİLİME KATKI SAĞLIYORUZ

Gündem 22 Aralık 2021 14:38
Videoyu Aç BİLİME KATKI  SAĞLIYORUZ
A
a

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde (ESOGÜ) görevli 185 akademisyenin, Türkiye'de en çok atıf yapılan 10 bin bilim insanı arasında yer aldığı bildirildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Rektörlükten yapılan açıklamaya göre, uluslararası sıralama kuruluşu AD Bilimsel İndeksi (AD Scientific Index) 211 ülkeyi kapsayan 14 bin 113 üniversitedeki bir milyona yakın akademisyenden oluşan listeyi yayımladı.
Listede Türk üniversiteleri ve kurumlarında son 5 yılda en çok atıf alan ve en yüksek H İndeksi'ne sahip ilk 10 bin akademisyen sıralandı. ESOGÜ 185 akademisyeniyle dünyada 1491'inci, Türkiye'de de 125 devlet üniversitesi arasında 26'ncı sıraya yerleşti. Açıklamada görüşlerine yer verilen ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, ESOGÜ'lü bilim insanlarına özverili çalışmaları dolayısıyla teşekkür etti. Dünya çapında önemli bir yeri bulunan, akademik performansı gösteren bu tabloda 185 akademisyeninin yer almasından duyduğu memnuniyeti aktaran Şenocak, "Önümüzdeki yıllarda bu başarımızın çok daha fazla bilim insanımızın atıf almasıyla artacağına inanıyorum. ESOGÜ bilim üreterek bilim dünyasına fayda sağlamaya, Türkiye'yi ve Eskişehir'i gururlandırmaya devam edecektir. Bu vesileyle listede başarı gösteren her bir öğretim üyemizi ayrı ayrı tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum." ifadelerini kullandı. AA
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir