Europen 09 2022 Desktop

BİLİMLE MESAFELER ENGEL DEĞİL

Gündem 21 Kasım 2022 14:36
Videoyu Aç BİLİMLE MESAFELER ENGEL DEĞİL
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile gerçekleştirilen Bilimle Mesafeler Engel Değil etkinliğinde Eskişehirli ve Mersinli çocuklar bir araya gelerek çeşitli atölyeler gerçekleştirdiler.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin misafiri olarak Tarsus’tan gelen Mersin Büyükşehir Belediyesi Çocuk Bilim, Teknoloji Atölyesi öğrencileri ve öğretmenleri, Eskişehirli çocuklarla Bilim Deney Merkezi’nde bir araya geldiler. Birlikte Robotik Kodlama Atölyesi, 3 Boyutlu Tasarım Atölyesi ve Ahşap Atölyesi gerçekleştiren çocuklar eğlenirken öğrenmenin keyfini yaşadılar. 3 gün süren atölyeler sonrasında şehri de beraber gezen çocuklar, Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı, Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Hayvanat Bahçesi, müzeleri gezerek Porsuk Çayı üzerinde bot turu gerçekleştirdiler. 
Eskişehir’de olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Mersin Büyükşehir Belediyesi atölye yürütücüleri “Eskişehir gerçekten çocukların hayallerini süsleyen bir kent. Burada hayata geçirilen projeleri çocuklarımızla birlikte yakından görmekten büyük mutluluk duyduk. Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi çocuklar için büyük bir şans. Bizler de Mersin’de gerçekleştirdiğimiz atölyeleri burada Eskişehirli çocuklarla birlikte uygulamak istedik. Ev sahipliği dolayısıyla Sayın Yılmaz Büyükerşen ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” dedi. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat