BİR DOKUNDUK BİN AH İŞİTTİK

Gündem 28 Aralık 2021 15:44
Videoyu Aç BİR DOKUNDUK BİN AH İŞİTTİK
A
a

CHP Eskişehir Milletvekili Süllü , Cumhuriyet Halk Partisi İnönü İlçe Başkanı Hüseyin Demirci ile İnönü’de ziyaretler gerçekleştirdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Süllü “Hangi sektörden olursa olsun hemşerilerimiz döviz kurlarında yaşanan düşüşün fiyatlara yansımadığını söylüyor. Maliyetler yükselmeye devam ediyor. Esnaf sattığı ürününe seneden seneye bir, iki TL zam yapıyor. Bu zam da yıl içerisinde eriyor. Vatandaşın alım gücü düşmeye devam ettiği için esnaf yükselen fiyatlar oranında zam yapamıyor. Özetle hep zarar hep zarar.” dedi.

HAYVANLARI KESİME YOLLUYORUZ              
Tarım ve Hayvancılığın da durma noktasına geldiğini belirten Süllü “Geçen yıl 70TL olan bir çuval yemin fiyatı bu yıl sonunda 250 TL. İnönülü hemşerilerim hayvanlarının fiyatlarının aynı oranda artmadığını belirterek hayvancılık yapmanın artık imkânsız hale geldiğini söylüyor. Süt üretiminin maliyeti yükseldiği için artan maliyeti fiyata yansıtamayan üretici ineklerini kesime gönderiyor. Emekli maaşı olan üretici maaşını da hayvanlara harcadığını ve üstüne kredi çekerek borcunu borçla kapatmaya çalıştığını belirtiyor. Bir mısır üreticisi geçen yıl 50 bin adet mısır tohumunu 600 TL’ye aldığını, bu yıl Bin TL’ye bulamadığını belirtirken pancar üreticisi 1 ton pancarı 420 TL’ye sattığını küspeyi 470TL’den geri aldığını belirterek ondan da zarar ettim diyor. Türkiye yönetilemiyor. Bu süreçten çıkış derhal seçimdir. Halkımız bu kötü gidişe sandıkta dur diyecektir” dedi. HMECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir