Europen 09 2022 Desktop

BİR İDİK BİN OLDUK EDEBİYAT ÇALIŞMALARI MASALLAR KİTABI YAYINLANDI

Gündem 14 Eylül 2022 13:22
Videoyu Aç BİR İDİK BİN OLDUK EDEBİYAT ÇALIŞMALARI MASALLAR KİTABI YAYINLANDI
A
a

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü öğrencilerinden oluşan bir ekip Halk Masalları Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Güneş editörlüğünde “Bir İdik Bin Olduk Edebiyat Çalışmaları Masallar” kitabı yayınladı.

BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTILAR 
Türk Dili ve Edebiyatı bölümü öğrencilerinden on dokuz yazar ve seslendirme ekibi, Bir İdik Bin Olduk Edebiyat Çalışmaları Masallar adlı kitaba imza atarak büyük beğeni topladı. Kitapta Klasik Türk Masallarından, efsane ve destanlardan uyarlanmasının yanı sıra özgün masallar da mevcut.

VİDEOLARLA DESTEKLEDİLER 
Ayrıca Bir İdik Bin Olduk Edebiyat Çalışmaları Masallar adlı kitabın yanı sıra her masal için anlatımlı videolar hazırlandı. Her masalın sağ köşesinde bulunan kare kodlar okutularak okuyucular videolara ulaşabilecek. Kitap hakkında bilgi veren yazarlar, “Amacımız her yaş grubuna uygun masallarımızı yediden yetmişe tüm engelleri aşarak her çocuğa ve kişiye ulaştırabilmek olduğundan videolarımızda sesli ve görsel anlatımla beraber içeriğinde işaret dili ile izleyebileceksiniz” ifadelerine yer verdi. 

Ayrıca “Bir İdik Bin Olduk Edebiyat Çalışmaları Masallar” kitabı için 1 Ekim’de Yediler Kültür Merkezi’nde saat 14.00’de imza günü düzenlenecek.


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat