BİR KİTAP İKİ KÜTÜPHANE

Gündem 26 Nisan 2021 16:45
Videoyu Aç BİR KİTAP İKİ KÜTÜPHANE
A
a

Odunpazarı Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğiyle online “ Bir Kitap İki Kütüphane Satranç Turnuvası” düzenlendi. Farklı şehirlerden 365 lisanslı sporcunun katıldığı turnuvada, katılımcılar ve satranç severler tarafından 3000’den fazla kitap bağışlandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Odunpazarı Kent Konseyi bağışlanan kitaplarla, Odunpazarı kırsalında bulunan Uluçayır ve Yörükkırka mahallelerine kütüphane kuracak.  Turnuvanın açılışı Türkiye Satranç Federasyonu Youtube kanalından naklen yayınlandı. IA hakemi ve eğitmen Fuat Ergür'ün modere ettiği Açılışa Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer,  Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay, Eskişehir İl Temsilcisi Alihan Karacan, Satranç Antrenörü Emel Aydemir, Proje Koordinatörü  Arda Ulutürk, Eskişehir Satranç il temsilciliğinden İlkin Çetinkaya,  Yörükkirka ve Uluçayır köyü temsilcileri ve satranç hakemleri katıldı. 

KIRSALA DÖNÜŞE TEŞVİK EDİYORUZ
Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, bu projeyi kurgularken pandemi sebebiyle birbirinden uzak kalan satranç oyuncularını buluşturmayı ve bunu yaparken mahalle meclislerinin bulunduğu kırsal alanda bulunan iki köye kütüphane kazandırmayı hedeflediklerini söyledi. Kumru toplumu kırsala ve tarıma dönüşe teşvik etmek için köylerde bu tarz sosyal ve kültürel alanlar oluşturmanın önemine vurgu yaptı. Başkan Kumru projenin mimarı Odunpazarı Kent Konseyi Gençlik Meclisi Temsilcisi Arda Ulutürk ve Federasyon yetkililerine teşekkür etti.

ODUNPAZARI BELEDİYESİ’NDEN 2000 KİTAP
Açılışta konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt şunları söyledi; “Odunpazarı Kent Konseyi ve Türkiye Satranç Federasyon'nun satranç oynarken ilçemize kütüphane kazandıran bu anlamlı projesinin önemli bir iş olduğunu düşünüyorum. Odunpazarı Belediyesinin su anda 23 kütüphanesi var, bu proje sonunda bu iki kurumumuz sayesinde kütüphane sayımız 25’e çıkacak. Örnek teşkil eden bu projeye imza atan Kent Konseyi'mizi ve federasyonumuzu kutluyor, buradan Odunpazarı Belediyesi olarak iki kütüphanemize 1000’er adet kitap bağışlayacağımızı duyuruyorum .

ÖRNEK TEŞKİL ETMELİ 
Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay da kitap, satranç ve kütüphanenin bir arada olduğu bu anlamlı projeyi federasyona sundukları için Odunpazarı Kent Konseyi‘ni tebrik ederek, bu tarz projelerin örnek teşkil etmesi gerektiğini ve ülke geneline yayılması gerektiğini söyledi.    Açılış hamlesini canlı yayında 8 yaşındaki sporcu Kerem Arhan'ın yaptığı turnuvanın ardından yapılacak kütüphanelerden birine, bir süre önce trafik kazasında hayatını kaybeden satranç hakemi ve sporcusu Özlem Eryılmaz'ın adı verilecek.    Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru ve Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt projeye destek verenlere teşekkür belgelerini veriyor. Kurt ve Kumru ilk olarak Proje Koordinatörü Arda Ulutürk ve ESEM Satranç Akademisi yöneticisi Emel Aydemir’e teşekkür belgelerini takdim etti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat