BİREYSEL SULAMA SİSTEMLERİNE YÜZDE 50 HİBE

Gündem 12 Ocak 2022 17:55
Videoyu Aç BİREYSEL SULAMA SİSTEMLERİNE YÜZDE 50 HİBE
A
a

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından; tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama sistemlerinin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla verilecek %50 hibe desteği ile ilgili açıklama yaptı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Kuraklıkla mücadele ederek vahşi sulamanın önüne geçmek, suyun verimli kullanımı, toprağın korunması ve verimin artırılması tarımsal üretimde yaşadığımız süreçte daha da önemli hale gelmiştir. Verilen Hibe desteği ile tarımsal üretimin kuraklıktan etkilenmemesine, suyun daha verimli kullanılmasına, toprağın korunmasına ve üretimde verimliliğin artırılmasına katkı sağlanması hedeflenmektedir. Bu kapsamda Bakanlığımız 2007 yılından bu yana modern basınçlı bireysel sulama sistemlerinin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla Bireysel Sulama Sistemlerine hibe desteği sağlamaktadır. Yılda bir kez sunulan bu hibe desteği imkânından çiftçilerimiz 2022 yılı başvurularını yaparak mutlaka faydalanmalıdır." dedi.

Başvurular 10 Ocak-28 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru yapmak isteyen çiftçilerimiz İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü İl Proje Yürütme Birimini arayarak teknik destek ve bilgi alabilecek. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir