Europen 09 2022 Desktop

BİZDE MAKAS DEĞİŞİKLİĞİ OLMAZ

Gündem 2 Kasım 2022 15:53
Videoyu Aç BİZDE MAKAS DEĞİŞİKLİĞİ OLMAZ
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Recep Taşel, ES TV’de canlı yayınlanan Açıkça programına konuk oldu. Gazeteciler Ali Baş, Arif Anbar ve Meltem Karakaş’ın gündeme dair sorularını yanıtlayan Taşel, önemli açıklamalarda bulundu.

EŞİT ÇALIŞIYORUZ
Merkezde 3, kırsalda 4 CHP’li belediye başkanı olduğunu söyleyen Taşel, “Biz hepsiyle eşit olarak çalışırız. Kazım Başkan benim kongremde çok net destek olmuş ilk çıkıp ben Recep Taşel’i destekliyorum diyen aynı zamanda benden de yaşça büyük olduğu için iyi bir partili abimizdir. Dolayısıyla bizde makas değişikliği olmaz. Kiminle yola çıktıysak birlikte devam ederiz. Diğerlerinin tamamı algıdır. Ancak Kazım Başkan profesyonel bir siyasetçidir, tekrar altını çizerek söyleyeyim. Benim seçimime destek olan Kazım Kurt benim yönetim anlayışıma müdahale etmez. O sadece orada kalır. O yönetimi şekillendirecek olan il başkanı benim. Kazım Başkan da bunu yapmıştır, müdahale etmez, haksızlık yapmayalım. Yani dışarıdan talimatlı bir il başkanı algısı yaratmayalım. Bu çok tehlikeli bir söylem. Dolayısıyla o ne yapacağını bilir. Hatta sizin programınız vasisi miyim ben dedi, bana destek olmuştur. Yönetim anlayışı bendedir. Yaptığımız çalışmalara davet ederiz gelir katkısını koyar. İyi bir CHP’lidir. Belediye başkanlarımızı burada sanki örgütle bir sıkıntısı varmış gibi yorumlamayalım” ifadelerini kullandı.

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ
Yaklaşan seçimlerden umutlu olduğunu dile getiren Taşel “Çok az kaldı, 8-9 ay içinde Türkiye başka bir yere evrilecek çok kısa zamanda vizyon projelerimizi, Millet Masası’nın yönetim anlayışımızı, yetki paylaşımını sizlerle paylaşacağız. Dolayısıyla tekçi anlayıştan çoğulculuğa geçişi hep birlikte başaracağız. Hiçbir kuştum yok, biz sahadayız bunun karşılığını da görüyoruz. O nedenle Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na çok güveniyoruz. Bu işi hep birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat